حلول ماه ربیع الاول
1389/06/30 13:44:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از نماینده بندرعباس

8 سال حماسه در سایه عشق میهن و انقلاب

**محمد آشوری تازیانی نماینده مردم بندر عباس،قشم،حاجی آباد،قشم و ابوموسی به مناسبت هفته دفاع مقدس ،یادداشتی نگاشته است که متن این یادداشت در پی می‌آید.

درست به فاصله کمتر از دو سال از وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، سران مستکبر قدرت‌های شرق و غرب که وقوع انقلاب اسلامی را برخلاف مؤلفه‌های استعماری خویش در مدیریت جهان می‌دیدند در بروز مخالفت با جمهوری اسلامی، جنگی تمام‌عیار را به سرکردگی یک دست‌نشانده خود در منطقه که بعدها تبدیل به عنصری علیه منافع آنها شد، آغاز کردند.

جنگ به فرموده امام(ره)در کنار تمامی سختی‌ها و بحران‌آفرینی‌ها و مشکلات برکت نیز بود، برکت اتکای واقعی ملت به عزم خود و اراده بلند خویش که سال‌ها بعد مبتنی بر همین عزم، ملت ایران در سایه استمرار و پافشاری بر حقوقش به دستاوردهای بزرگی دست یافت.

جنگ اما بسیاری از فرزندان مؤمن و معتقد ایران اسلامی را از میهنمان گرفت، فرزندانی صبور، متعهد و پرتوان که در اعتقاد و ایمان حتی بسیاری از چهره‌های صدر اسلام را پشت سر گذاشته بودند، شهیدانی که حتی تا لحظه شهادت، امام(ره) را ندیده بودند اما چنان شیفته کم‌نظیر و ممتاز برخاسته از عشق و اخلاص امام(ره) شده بودند که به تعبیر فرمانده ارشد نظامی فرانسه - که در آن مقطع برای کمک به سران بعث به عراق سفر کرده بود- عاشقانه می‌جنگیدند.

در دوران دفاع مقدس ملت ایران، صدها هزار جوان خود را تقدیم راه پرارزشی کرد که اکنون به عنوان میراث گرانقدر، گوشه‌ای از آن امانت در دستان بسیاری از ماست. امانتی ارزشمند که در صورت قصور در نگهداری و نگاهبانی از آن، ناسپاسی بزرگی است که هرگز جبران نخواهد شد.

انقلاب اسلامی در پس عمر سی و اندی ساله خود در تمامی فراز و فرودها متکی به راه پرارزش شهدای انقلاب و آرمان‌های امام راحل بوده است. آرمانی ارزشمند که در رشادت‌های فرزندان غیور این میهن و رهبری‌های امام راحل در ابتدای آن و رهبر فرزانه انقلاب در ادامه آن به دست آمده است.حفظ و حراست از میراث ماندگار وظیفه همه مدیران و مسئولین و فراتر از آن وظیفه آحاد جامعه اسلامی است. خدمت به انقلاب در سایه خدمت صادقانه به مردم صورت می‌گیرد، پایبندی به آرمان‌های شهدا نیز از مسیر خدمت مطلوب به مردم و رضایت آنان به دست می‌آید. فراموش نکنیم که راه امام و تداوم خط سرخ شهیدان انقلاب با تبعیت از فرامین رهبری امکان‌پذیر است. تخطی از این اصل منجر به آسیب‌های جدی به کشور خواهد شد که جبران آن غیرممکن است.

باید تک‌تک ارزش‌های حاکم بر دوران دفاع مقدس را که مبتنی بر سادگی و اخلاص بود، امروز در مسیر توسعه به کار بندیم تا اثبات کنیم آن فرهنگ جهادی در سایر عرصه‌ها از جمله در سازندگی و توسعه کشور نیز کارآیی لازم را دارد و هنوز این اندیشه پایدار می‌تواند در سازندگی و عظمت​بخشی به ایران عزیز مؤثر و کارآمد باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet