شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/30 14:00:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری تاکید کرد؛

نقش سرنوشت‌ساز رهبران دینی در فضای کنونی جهان

**رئیس مجلس شورای اسلامی دردیدار با رهبر جهانی کلیسای شرق آَشوری با بیان این که ادیان الهی همگی از یک پایه و مبنای فکری برخوردارند گفت: نقش رهبران دینی در فضای فرهنگی، سیاسی کنونی جهان بسیار خطیر و سرنوشت ساز است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"علی لاریجانی" در این نشست که صبح امروز سه شنبه برگزار شد، با اشاره به این که حوادث یازده سپتامبر و فروپاشی اتحاد شوروی عامل پیدایش در جریان فکری خطرناک و ارتجاعی در جهان شدند، گفت: کسانی که بعد از حادثه یازده سپتامبر با ناپختگی سخن از جنگ صلیبی گفتند عامل ایجاد دو جنگ خانمانسوز در منطقه شدند و سعی در ایجاد درگیری و اختلاف میان پیروان ادیان الهی دارند.

وی همچنین تفکر لیبرال دمکراسی که بعد از فروپاشی اتحاد شوروی با نفی ادیان الهی معتقد بود می توان بشریت را بدون نیاز به ادیان الهی هدایت کرد را بیمارگونه و ارتجاعی دانست و تصریح کرد:نخبگان و رهبران مذهبی باید مراقب این دو جریان خطرناک برای صلح و آرامش جهانی باشند.

براساس این گزارش آقای پاتریک ماردنخای چهارم رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری نیز در این دیدار با بیان این که تمام ادیان و پیامبران الهی خواستار هدایت و سعادت بشر هستند، به حادثه اهانت به قرآن در آمریکا اشاره کرد و افزود: اهانت به قرآن، اهانت به انجیل و تمام ادیان الهی است.

وی افزود: این افراد فقط اسم مسیحیت را می برند و ایمان مسیحیت را ندارند.

رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری در ادامه با بیان این که پیروان آشوری در ایران با آزادی کامل مراسم و مناسک مذهبی خود را برگزار می کنند گفت: نگاه همه پیروان آشوری در جهان به ایران است و قدیمی ترین کلیسای آشوری جهان در ایران قرار دارد و پیروان مسیحیت همواره با آرامش و صلح در کنار برادران مسلمان خود زندگی کرده اند.

پاتریک ماردنخای چهارم همچنین با بیان این که جامعه آشوری های جهان چشم و امیدشان به ایران است تصریح کرد: آشوری ها سالیان بسیار طولانی با آرامش و امنیت در ایران زندگی کرده اند و ملت مسلمان ایران و مسئولین جمهوری اسلامی ایران برخوردهای بسیار خوبی با جامعه اقلیت آشوری ها دارند.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفتگوها و مذاکرات خود با مقامات کشورمان را بسیار خوب و در فضایی برادرانه توصیف کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet