ایام محرم 1398
1389/06/30 15:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بزرگواری:

هتک حرمت قرآن در ادامه عداوت‌ها نسبت به آن است

**نماینده مردم کهکیلویه در خانه ملت با اشاره به هتک حرمت قرآن کریم در آمریکا گفت: هتاکی و بی‌حرمتی سابقه طولانی دارد و همواره مشرکان، منافقان و دشمنان قرآن، در برابر ادله، براهین و روشنگری‌های قرآن کم آورده و به هتاکی‌ می‌پردازند.

سیدمحمدعلی بزرگواری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: در زمان پیامبر(ص) نیز یکی از دغدغه‌ها بی‌حرمتی و بی‌احترامی به قرآن از سوی مشرکان و منافقین بود، اما قرآن همان‌جا جواب می‌دهد« اینها می‌خواهند نور قرآن، یعنی روشنگری و بیدادگری قرآن را خاموش کنند، ولی زهی خیال باطل. آن کسی که این نور را به سراسر جهان و به تمام عصرها و جهانیان و نسل‌ها انتقال می‌دهد و نور الهی را در دل همه‌ انسان‌ها روشن خواهد کرد، کتاب آسمانی و آیات نوربخش قرآن است».

وی افزود: در جایی دیگر قرآن عنوان می‌کند ما حافظ قرآنیم و دلیل این گفته این است که دشمنان همیشه درصدد هستند قرآن را مورد بی‌احترامی قرار داده و آن را نابود کنند.

وی ادامه داد: در طول حیات اسلام و مسلمانان یعنی پانزده قرن گذشته، همواره این مساله وجود داشته که هر زمان جامعه‌ی بشری بیشتر به قرآن روی می‌آورد و قرآن طرفداران بیشتری پیدا می‌کند مانند زمان ما، به ویژه از زمان برپایی نظام جمهوری اسلامی، که هرساله تنها در آمریکا دهها هزار نفر مسلمان می‌شوند.

وی افزود: این بیداری اسلامی در پرتو آیات، تفاسیر و مبلغان قرآن صورت می‌گیرد، لذا وقتی استکبار و سلطه‌ی جهانی می‌بیند که قرآن در برابر مسیحیت، یهودیت، انجیل و تورات تحریف شده، حرف جدیدی برای جامعه امروز دارد و بشر را به نهایت سعادت می‌رساند و بهترین مسائل را به جامعه‌ی بشری ارائه می‌دهد، کینه و عداوتی که نسبت به قرآن و مسلمانان دارند را به وسیله‌ی عوامل تربیت‌شده و دست‌نشان‌ده خود در قالب یک کشیش آمریکایی یا سلمان رشدی ظهور و بروز می‌دهند.

عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: در طول 30ساله‌ی انقلاب اسلامی نیز بارها شاهد هتاکی به قرآن یا توهین به پیامبر(ص) و ائمه دینی خود بوده‌ایم و هر زمان که این کارها انجام می‌شود، مسلمانان با غیرت و وحدت بیشتری به میدان می‌آیند و توطئه‌ی آنها را خنثی می‌کنند.

وی با بیان این‌که این حرکت‌های دشمنان باعث وحدت و بیداری بیشتر مسلمانان می‌شود، گفت: اشاره‌ای که مقام معظم رهبری در خصوص هتاکی به قرآن در روزهای اخیر داشتند این است که پشت این قضیه استکبار جهانی وجود دارد، یعنی آنها عوامل خود را به صحنه می‌آورند تا به قرآن توهین کنند و آن خطابی که مقام معظم رهبری داشتند برای بیداری سران کشور‌های اسلامی و مسلمانان بود تا وحدتشان را در برابر این توطئه‌ها و ترفند‌هایی که دشمنان به کار می‌برند؛ بیشتر کنند.

بزرگواری با اشاره به این‌که باید مسلمانان از این فرصت‌ها استفاده کرده و اختلافات را برطرف و وحدت خود را بیشتر کنند، گفت: همان‌گونه که در حال حاضر در سراسر دنیا و جهان اسلام شاهد اعلام انزجار مسلمانان نسبت به هتاکان به قرآن هستیم، وحدت مسلمانان نشان می‌دهد همه، چه شیعه چه سنی پیرو قرآن هستند. در واقع هتاکی به قرآن از سوی یک کشیش منحرف و تعدادی از افراد منحرف که نسخه‌هایی از قرآن را به آتش می‌کشند، رگ غیرت مسلمانان را به جوش آورده است.

نماینده مردم کهکیلویه در مجلس در پایان گفت: لذا باید همه در این راستا ید واحد در برابر مشرکان شویم. البته دین ما اجازه نمی‌دهد که به تورات و انجیل و سایر کتب مقدس آسمانی توهین کنیم، چون ما همه کتب آسمانی را دوست داریم و تورات و انجیل را مقدمه‌ی نزول قرآن می‌دانیم، بنابراین باید با آگاهی و بصیرت در برابر این توطئه‌ها و نقشه‌های شوم بیگانگان و دشمنان مخصوصا سلطه و صهیونیسم جهانی بایستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet