روز مجلس
1387/02/31 10:56:00
سرویس صحن

تذکر محجوب نسبت به عدم اعلام وصول طرح دو فوریتی در مورد کارگران ساختمانی

نماینده تهران در جلسه علنی روز سه شنبه نسبت به عدم اعلام وصول طرح دو فوریتی در مورد کارگران ساختمانی تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علیرضا محجوب با استناد به ماده 159 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طرحی با دو فوریت با بیش از 30 امضا در مورد کارگران ساختمانی روز یکشنبه تقدیم هیات رئیسه شد. اما اعلام شد که این طرح بار مالی دارد در حالی که طرح اصلا به هیچ وجه به اختصاص اعتباری توسط دولت توجه ندارد.

وی افزود: نص ماده 159 هم این نیست که اداره قوانین یا مرجع دیگری حق اظهار نظر در مورد بار مالی طرح ها را داشته باشد. خواهش من این است که مطابق ماده 159 این طرح اعلام وصول شود.

حدادعادل در پاسخ گفت: اصل ضرورت توجه به کارگران ساختمانی حرف درستی است و هم جنابعالی و هم بنده و هم همه نمایندگان علاقمندند که بتوانند خدمتی به این دسته از کارگران بکنند.

وی افزود: اما نکته دیگر این است که طرح هایی که بار مالی دارد نباید در مجلس مطرح شود و این جزء اختیارات رئیس جلسه است و من توجه شما را به ماده 144 جلب می کنم که می گوید رئیس جلسه مکلف است وصول کلیه طرح ها و لوایح عادی که به مجلس تقدیم می شود را با رعایت اصل 75 قانون اساسی اعلام کند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: بحث دیگر این است که واقعا این طرح دو فوریتی بار مالی دارد یا خیر؟ اداره قوانین بررسی کرده و اینگونه نظر داده است. حال اگر شما معترضید ما می توانیم دوباره بررسی کنیم و در صورتی که حق با شما باشد در دستور قرار می دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet