ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/30 16:50:00
سرویس سیاسی
دلخوش در گفتگو با خانه ملت:

قطعنامه 598 بر مظلومیت و حقانیت ملت ایران صحه گذاشت

**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قطعنامه ۵۹۸ را نشان از محکومیت عراق در جنگ نابرابر علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: تمامی بندهای این قطعنامه باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد با این وجود نباید فراموش کرد که شرایط فعلی کشور عراق با توجه به بحرانی که در آن قرار دارد، شرایط مناسبی برای طرح این خواسته مشروع و قانونی نیست و ما به عنوان کشوری مسلمان باید این شرایط را در نظر بگیریم.

"سید کاظم دلخوش اباتری" نماینده صومعه سرا در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با گرامیداشت یاد و خاطره 8 سال دوران دفاع مقدس اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران ویژگی‌هایی داشت که در دنیا زبانزد بود و در طول تاریخ هیچ کشوری را نمی توان یافت که اینگونه سرافرازانه و مقتدرانه در مقابل دشمن ایستادگی کرده باشد.

وی افزود: برهیچ کس پوشیده نیست که جنگ 8 ساله با عراق جنگ نابرابری بود که به کشور ما تحمیل شد و به خاطر آن ما شهیدان زیادی را از فرقه‌ها و گروه‌های مختلف دادیم و اجازه ندادیم به خاک، ناموس و وطنمان تجاوز شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مهمترین ویژگی دوران دفاع مقدس را تکیه بر نیروی مردمی عنوان کرد و گفت: در آن دوران این مردم بودند که در کنار مسئولان قرار گرفتند و با غیرت جانانه‌ای که از خود نشان دادند در نهایت توانستند بر دشمنان پیروز شوند.

وی افزود: امروز نیز چون گذشته باید به نیروی ملت تکیه کنیم و فراموش نکنیم این انقلاب مال مردم است و اگر مردم باشند و حضور داشته باشند این انقلاب به اهداف خود می رسد.

این عضو فراکسیون جانبازان و ایثارگران مجلس در ادامه قطعنامه 598 را نشان از محکومیت عراق در جنگ نابرابر علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: این قطعنامه بر حقانیت و مظلومیت ملت ایران در این جنگ صحه گذاشت.

دلخوش با بیان اینکه شرایط فعلی کشور عراق برای طرح این موضوع مناسب نیست، خاطرنشان ساخت:  تمامی بندهای این قطعنامه باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد با این وجود نباید فراموش کرد که شرایط فعلی کشور عراق با توجه به بحرانی که در آن قرار دارد، شرایط مناسبی برای طرح این خواسته مشروع و قانونی نیست و ما به عنوان کشوری مسلمان باید این شرایط را در نظر بگیریم.

 نماینده صومعه سرا تصریح کرد: در حال حاضر فکر نمی کنم پیگیری این قطعنامه امکانپذیر باشد اما با شرایط موجود باید به زمان و موعد مناسب‌تری موکول شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet