هدر موبایل
1389/06/30 18:27:05
سرویس سیاسی
در پی بی‌توجهی برخی کشورها به تحریم‌های علیه تهران

آمریکا به دنبال مجازات کشورهای مخالف تحریم ایران است

**رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد در صورتی که ایران در مقابل تحریم‌های فعلی تسلیم نشود، تحریم‌ها را افزایش می‌دهیم.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، "هوارد پیرمن" رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه از اوباما درخواست کرد در مورد احتمال همراه نشدن برخی از شرکت‌های نفتی چینی با تحریم ایران تحقیق کند.

بر اساس این گزارش پیرمن اعلام کرد، وی و " ایلینا روس لیتینن" از اعضای برجسته جمهوری خواه کمیسیون روابط خارجی مجلس به زودی با مقامات دولتی آمریکا دیدار می‌کنند.

پیرمن هدف از این دیدارها را بررسی احتمال مخالفت برخی از شرکت‌های نفتی خارجی با تحریم ایران دانست.

پیرمن که از طرفداران طرح مجازات تحریم علیه ایران است گفت: چین اولین کشوری است که فکر می کنم با تحریم ایران در برخی زمینه ها مخالفت کند.

پیرمن همچنین اعلام کرد:  اگر تحریم های فعلی علیه ایران اثر نکند و ایران در مقابل تحریم ها تسلیم نشود،  درآینده نزدیک تحریم های جدیدی علیه ایران  صورت خواهد گرفت که نه تنها شرکت ها را مورد هدف قرار می دهد بلکه کشورهایی که با ایران همکاری کنند را نیز تحریم می‌کنیم.

کنگره آمریکا در آوریل گذشته در تلاش برای اجبار ایران برای دست کشیدن از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود، قانونی را تصویب کرد که به موجب آن شرکت هایی که با آمریکا رابطه دارند و با ایران نیز همکاری دارند تحریم شدند.

ایران بارها اعلام کرده است اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی،‌ بر روند فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تاثیری نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet