هدر موبایل
1389/06/30 18:33:00
سرویس سیاسی
در راس امور بودن مجلس میراث انقلاب اسلامی است

کعبی: رییس مجلس از سخن امام(ره) دفاع کرد

**نماینده مردم آبادان با تاکید بر حمایت از سخنان رییس مجلس در اصفهان، این سخنان را دفاع از میراث امام(ره) و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: سخنان حضرت امام(ره) متعلق به دیروز نیست و کسی حق ندارد برای آنها تاریخ مصرف قائل شد، چراکه تجلی این سخنان در قانون اساسی و میراث به جای مانده از انقلاب اسلامی آشکار و انکارناپذیر است.

"عبدالله کعبی" نماینده مردم آبادان در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تفسیر بدعت‌گونه جمله معروف حضرت امام در مورد جایگاه مجلس، گفت: مجلس همانطور که حضرت امام بزرگوار فرمودند؛ همیشه در راس امور است و تفسیر رییس جمهور از سخن حضرت امام و تاریخ مصرف قائل شدن برای سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی، زیر سوال بردن خون‌های جوانانی است که جانشان را برای برقراری نظام مردمسالاری دینی فدا کردند.

کعبی با بیان این مطلب که در راس امور بودن مجلس میراث انقلاب اسلامی است، گفت: یکی از اساسی‌ترین اهداف انقلاب اسلامی برپایی نظامی بود که اساس آن بر مردمسالاری دینی باشد و در آن قدرتمندان نتوانند کاری را خلاف مصالح مردم و خواست آنان انجام دهند.

نماینده چهار دوره مردم آبادان با حمایت از سخنان لاریجانی در اصفهان، گفت: سخنان رییس مجلس در اصفهان، حمایت از سخن امام بزرگوار برای جلوگیری از باب شدن تفسیر سخنان حضرت امام و دفاع از قانون اساسی و جایگاه قوه مقننه بود و مطمئنا تمام نمایندگان آزاد اندیش و مستقل مجلس از این سخن لاریجانی حمایت می‌کنند.

نایب رییس کمیسیون انرژی همچنین افزود: طبق قانون اساسی دولت تحت نظارت مجلس است، نه مجلس تحت نظارت دولت و این موضوع به خوبی در راس امور بودن مجلس را نشان می‌دهد.

عبدالله کعبی همچنین با بیان این مطلب که در رابطه با این موضوع تاکنون با هیچ رسانه‌ای سخن نگفته است، سخنان منتسب به خود در برخی رسانه‌ها را تکذیب کرد.

رییس جمهور در آخرین گفتگوی خود با روزنامه ایران که رسانه رسمی دولت محسوب می شود، جمله امام مبنی بر در راس امور بودن مجلس را متعلق به دوران اوائل انقلاب، اعلام کرده بود. این سخن رییس جمهور با واکنش جمع کثیری از نمایندگان و شخصیت های سیاسی روبرو شد به گونه ای که رییس مجلس در سفر خود به اصفهان جمله تاریخی حضرت امام ره را رهنمودی برای همیشه جمهوری اسلامی و مانعی بر سر راه دیکتاتور عنوان کرد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet