هدر موبایل
1389/06/31 09:00:00
سرویس سیاسی
جعفری: دیدگاه‌های حضرت امام(ره) تاریخ انقضا ندارند

دفاع از جایگاه مجلس وظیفه تمام نمایندگان است

**نماینده مردم کبودراهنگ و بهار با اشاره به تاکید حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است، تضعیف جایگاه مجلس را بی توجهی به رهنمودهای حضرت امام(ره) و خلاف تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد وحدت عملی عنوان کرد.

"عیسی جعفری" نماینده مردم کبودراهنگ و بهار در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کسانی که خلاف تاکیدات رهبری در مورد حفظ وحدت میان قوا حرکت می‌کنند، گفت: تفسیر به رای سخن حضرت امام در مورد مجلس و متعلق دانستن این سخن به زمان گذشته، علاوه بر اینکه تاریخ انقضا قائل شدن برای سخنان بنیانگذار انقلاب است، باعث تضعیف جایگاه مجلس و خدشه وارد شدن بر وحدت میان قواست.

جعفری با بیان این مطلب که سخنان حضرت امام اسناد تاریخی و روشنگر راه آینده انقلاب ایران هستند، افزود: نباید هیچ کس به خود اجازه دهد تا سخنان حضرت امام را که  اسناد راهبردی نظام جمهوری اسلامی هستند، دارای تاریخ مصرف اعلام کند؛ چراکه زیر سوال بردن حتی یک جمله از سخنان حضرت امام(ره) راه را برای خدشه وارد کردن به سایر نظرات آن بزرگوار باز خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی افزود: جمله امام مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است، بر خلاف سخن رییس‌جمهور نه تنها متعلق به سالهای اول انقلاب نیست، بلکه همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز در سالهای اخیر بر آن تاکید کرده‌اند امری دایمی و ناظر بر مردمسالاری دینی در کشور است.

وی همچنین افزود: قانون اساسی ما که با خون هزاران شهید امضا شده است، اجازه نظارت و استیضاح و حتی طرح عدم کفایت سیاسی رییس جمهور را در اختیار مجلس قرار داده است تا ثابت کند مجلس همواره در راس امور است، اما همین قانون هیچ اجازه‌ای به دولت برای دخالت در امور مجلس نداده است و این بخوبی نشان دهنده دائمی بودن نظر امام درباره جایگاه مجلس است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ همچنین با حمایت از سخنان رییس مجلس در اصفهان، گفت: دفاع از جایگاه مجلس و نمایندگان، طبق قانون وظیفه رییس مجلس است و علاوه بر این تمام نمایندگان نیز وظیفه دارند از شان قوه مقننه در برابر  کسانی که به دنبال تضعیف این قوه هستند، دفاع کنند.

رییس جمهور در آخرین گفتگوی خود با روزنامه ایران که رسانه رسمی دولت محسوب می شود، جمله امام مبنی بر در راس امور بودن مجلس را متعلق به دوران اوائل انقلاب، اعلام کرد. این سخن رییس‌جمهور با واکنش جمع کثیری از نمایندگان و شخصیت‌های سیاسی روبرو شد به گونه‌ای که رییس مجلس در سفر خود به اصفهان، با حمایت از جمله تاریخی حضرت امام (ره) آن را رهنمودی برای همیشه جمهوری اسلامی و مانعی بر سر راه دیکتاتوری عنوان کرد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet