هدر موبایل
1389/06/31 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده بهشهر:

رمزجاودانگی دفاع مقدس خدا محوری است

**نماینده مردم بهشهر در خانه ملت گفت: دفاع مقدس در تارک تاریخ انقلاب اسلامی و اذهان حک شده و هرگز فراموش نمی‌شود و رمز این جاودانگی دفاع مقدس خدا محوری است.

احمد علی مقیمی درگفت‌وگو با ایسنا با اشاره به دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس در سیاست‌گذاری‌ها و روش و منش‌ها گفت: فاصله ما از فرهنگ دفاع مقدس زیاد شده اما آرمان‌ها، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس سر جای خود وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر آن چه ضرورت دارد این است که بتوانیم از فرهنگ دفاع مقدس استفاده کرده و از آن بهره‌مند شویم. در این راستا یک بار این مساله را آزمایش کرده و نتیجه آزمایش را مطلوب دیده‌ایم.

نماینده مردم بهشهر اظهار کرد: از جمله ویژگی‌های دفاع مقدس همبستگی ملی، اتحاد، برادری، صفا و صمیمیت، صداقت، شجاعت وشهادت بود و دفاع مقدس درس‌هایی دارد که باید آن درس‌ها را برای راه آینده تبیین کنیم که از جمله آن درس‌ها می‌توان به ایستادگی، خودباوری، خوداتکایی اشاره کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ما در دفاع مقدس در محاصره کامل و همه جانبه بودیم اما اعتماد نفسی که امام(ره) به ما داد و خودباوری که در ملت ایجاد کرد، باعث شد در حال حاضر در یک تراز قابل توجه دفاعی اعم از سخت‌افزاری‌ و نرم‌افزاری قرار بگیریم و به قله‌های بلند جنگ افزارهای دفاعی برسیم و در مقابل نظام سلطه با موفقیت بایستیم.

وی گفت: نظام سلطه هم این مساله را تجربه کرد و فهمید در مقابل ملتی ایستاده که اراده ایمان دارد و سلاح اصلی او ایمان است و روز به روز در جهت تقویت آن تلاش می‌کند و می‌تواند در سایه سار ایمان کارهای بزرگتری انجام دهد که در این دوران و بعد از دفاع مقدس این مساله را در حوزه سازندگی نشان داد، ولی باز هم در این حوزه در شرایطی هستیم که بیشتر به فرهنگ دفاع مقدس نیاز داریم.

وی با تاکید برخودباوری، اتحاد، همبستگی، وحدت و همدلی در برابر نظام سلطه جهت حفظ منافع ملی، افزود: با این ویژگی‌ها می‌توانیم شگردها و تاکتیک‌های جدید دشمن را خنثی کنیم. دیروز شاید در مقابل نظام جمهوری اسلامی تاکتیک دشمن سخت‌ افزاری و مقابله رو در رو بود، اما امروز این گونه نیست. آن‌ها تاکتیک خود را به نحوی تغییر داده‌اند اما هم چنان جهان خواری، سلطه‌طلبی و استعمارگری می‌کنند و با کمک سازمان‌های جهانی و دولتی در قالب NGOهای مختلف و در قالب جنگ نرم اقدام می‌کنند.

مقیمی افزود: وقتی آن‌ها در جنگ تحمیلی نتوانستند کاری از پیش ببرند، حلقه‌های اقتصادی را تنگ‌ترکردند و چون بار دیگر موفق نشدند، به مبانی دینی رو آوردند تا جایی که خط قرمز مسلمانان دنیا را که همان قرآن و کتاب جامع و دینی و ارزشمند و دارای قداست خاص ماست، را به آتش کشیدند. کسانی که مدعی دموکراسی و حقوق بشر هستند چگونه به خود اجازه می‌دهند با مقدسات 5/1 میلیارد نفر مسلمان این گونه بازی کنند و خود را هم طرفدار حقوق بشر و دموکراسی بدانند؟

این نماینده مجلس افزود: آنها قصد ایجاد تفرقه بین مسلمانان و همچنین در مقابل قراردادن آنها با مسیحیان و کلیمیان را دارند، اما همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند حساب این افراد هتاک از سایر مسیحیان جداست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet