هدر موبایل
1389/06/31 10:56:00
سرویس سیاسی
کوثری با موثر خواندن پیشنهاد رئیس جمهور در اجلاس هزاره سوم:

سازمان ملل بهترین جا برای حرف‌های بی واسطه است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سخنان رئیس جمهور در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل را بسیار موثر دانست و اعلام کرد: آنجا بهترین جایی است که حرف‌های بدون واسطه و مستقیم خطاب به جهانیان می شود، زد.

 

"اسماعیل کوثری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور در اجلاس سازمان ملل که خواستار نام گذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان" شده اند، افزود: زمینه طرح این نظریه که از دوسال قبل هم مطرح شد، این است که مدیریت جهان رسالت خودش را نتوانسته به صورت دقیق انجام دهد و باید یک فکری درباره آن کرد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به نحوه تشکیل سازمان ملل و شورای امنیت، خاطرنشان کرد: چند کشورخاص، پس از جنگ جهانی دوم به عنوان کشورهای پیروز در مقابل هیتلر آمدند و با همان ترکیب، شورای امنیت سازمان ملل را تشکیل دادند.

وی با ناعادلانه خواندن ترکیب شورای امنیت، گفت: به عنوان نمونه نماینده‌ای از قاره آفریقا، کشورهای اسلامی و یا کشورهای در حال پیشرفت در آن حضور ندارند.

کوثری، تصریح کرد: باید کشورهای در حال رشد و کشورهای اسلامی با 53 عضو در اداره سازمان ملل نقش داشته باشند، تا بتوانند جهان را به صورت مشترک اداره کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در این راستا به پیشنهاد رئیس جمهور در سازمان ملل مبنی بر نام گذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان" اشاره کرد و افزود: پیشنهاد این موضوع برای کشور ما، مسلمانان جهان، آزادیخواهان دنیا و برای کشورهایی که بنا به دلایلی نمی توانند حرف دل خودشان را مطرح کنند، بسیار موثر است.

کوثری با اشاره به یک دوره حضور خود به همراه هیات همراه احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل، خاطرنشان کرد: پس از سخنان رئیس جمهور ما شاهد بودیم که مسئولان کشورها در دیدارهایی که با اعضای هیات ایرانی داشتند استقبال خوبی از سخنان آقای احمدی نژاد  کرده و می‌آیند، می گویند که این حرف‌های دل ما است که شما مطرح کردید و ما بنا به دلایلی نمی توانیم، بگوئیم و طبیعتا امسال هم این‌گونه است.

نماینده تهران درپایان با تاکید براینکه کلا حضور هیات ایرانی و سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بسیار موثر است، خاطر نشان ساخت: دلیل این امر هم این است که مجمع عمومی سازمان ملل، بهترین جایی است که حرف ها بدون واسطه و مستقیم زده شود.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهورسه شنبه شب، طی سخنانی در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل با بیان اینکه هزاره سوم باید هزاره تلاش برای برپایی نظمی جدید و مدیریتی پاک و صالح در جهان و در مراکز اصلی قدرت آن باشد، پیشنهاد کرد که دهه آینده، "دهه مدیریت مشترک جهان" نامگذاری شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet