هدر موبایل
1389/06/31 12:02:00
سرویس سیاسی
نماینده خرمشهر در گفتگو با خانه ملت تاکید کرد:

حماسه دفاع مقدس را برای نسل‌های آینده زنده نگه‌ داریم

**نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، دوران ۸ سال دفاع مقدس را حماسه و برگ درخشانی در تاریخ ملت ایران دانست و تاکید کرد: ایثارگری‌ها، مقاومت‌ها و حماسه ۸ سال دفاع مقدس باید زنده نگه داشته شود تا نسل‌های آینده بدانند که این نظام و کشور با چه از جان‌گذشتگی‌هایی به دست آمده است.

"مصطفی مطورزاده" نماینده خرمشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: عزت‌مداری، استقلال و ظلم ستیزی جزء جدایی‌ناپذیر از فرهنگ کشور ماست و ملت ایران همیشه ثابت کرده که برای این خواسته‌ها هیچگاه کوتاه نخواهد آمد.

وی افزود: بدون شک سخت‌ترین و مهمترین دوران در تاریخ کشور ما دوران 8 ساله دفاع مقدس بود که مردم اجازه ندادند سرزمین، حاکمیت ملی و دستاوردهای انقلاب‌شان مورد تعدی و تعرض دشمنان قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سیاست چندگانه جامعه جهانی امروز خصوصا کشورهای استعماری غرب تصریح کرد: استقلال، توسعه و پیشرفت اهداف همیشگی ملت ایران بوده و در این راه از دادن خون جوانان خود نیز دریغ نکرده است، و این کشورها باید بدانند که نظام جمهوری اسلامی هیچگاه در مقابل این سیاست‌های چندگانه تسلیم نخواهد شد.

وی به فشارهای کشورهای غربی به ایران درخصوص بحث انرژی هسته‌ای اشاره کرد وگفت: جمهوری اسلامی ایران از روز اول با شفافیت و صراحت اعلام کرد به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز است و با هرگونه بهره برداری جنگ طلبانه از این تکنولوژی به شدت مخالف است.

مطورزاده ادامه داد: شعار ما این بوده که " انرژی هسته‌ای مسالمت آمیز برای همه و سلاح اتمی مرگبار برای هیچ کس" و این چیزی است که در راستای آرمان‌های ملت ایران است و هیچگاه هم از این هدف خود دست نخواهد کشید.

نماینده مردم خرمشهر در ادامه به آسیب‌ها و ویرانی‌های خرمشهر در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه از خرمشهر دوران دفاع مقدس باید بدانیم بیش از آسیب‌ها،  ویرانی‌ها و مقاومت غیورانه مردم این شهر در مقابل دشمن بود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: ویرانی، آوارگی و هزاران جانباز و شهید این شهر هزینه‌ای بود که مردم این شهر در دفاع از کیان و آرمان‌های کشور پرداخت و مطمئنا همیشه به آن افتخار خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی به مقاومت 40 روزه مردم خرمشهر در مقابل ارتش عراق اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مردم این شهر 40 روز درمقابل دشمن مقاومت کردند و توانستند ماشین نظامی دشمن که مجهز به پیشفته‌ترین تکنولوژیِ روز دنیا بود را متوقف کنند و استراتژی جهنمی و براندازانه دشمن را خنثی کنند.

وی افزود: ایران بدون خوزستان یک بدن بدون سر است و دشمن با علم به این موضوع تلاش کرد در همان ابتدای جنگ خوزستان را از ایران جدا کنند ولی نمی دانست ملت ایران غیورتر و شجاع تر از آن است که به این راحتی کشور را به دشمن واگذار کند.

مطورزاده با تاکید بر اینکه باید یاد و خاطره ایام دفاع مقدس را همیشه زنده نگه داریم گفت: این دوران برگ درخشانی در تاریخ ملت ماست، ایثارگری‌ها ، مقاومت‌ها و حماسه 8 سال دفاع مقدس باید زنده نگه داشته شود تا نسل‌های آینده بدانند که این نظام و کشور با چه از جان گذشتگی‌هایی به دست آمده است.

این نماینده مجلس به قطعنامه 598 اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه به جز بند مربوط به عقب‌نشینی نیروهای عراقی از خاک ایران، سایر بندها اصلا اجرا نشده است.

نماینده خرمشهر تصریح کرد: بندهای مربوط به تحدید دوباره مرزها، برقراری روابط سیاسی مبتنی بر معاهده 1975 که بزرگترین تفاهم نامه بین دو کشورعراق و ایران است و بسایری از بندهای دیگر این قطعنامه هنوز اجرا نشده و تاکنون اقدام جدی برای عملیاتی کردن آنها نیز صورت نگرفته است.

این نماینده مجلس در پایان خواستار توجه مسئولان کشور به این قطعنامه و دریافت غرامت جنگی از این کشور شد و آن را جزیی از حقوق ملت ایران دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet