هدر موبایل
1389/06/31 12:03:00
سرویس اقتصادی
با وجودمخالفت نمایندگان استان مازندران صورت می‌گیرد:

انتقال آب ازسرشاخه‌های رود تجن برای استان سمنان

**"علی اصغر یوسف‌نژاد "نماینده مردم ساری در گفت و گو با ویژه نامه مردم و مجلس روزنامه وارش با بیان اینکه طرح انتقال آب از مناطق پر بارش به مناطق خشک از جمله موضوعاتی است که معمولاً برای کمک به کشاورزی مناطق دیگر صورت می‌گیردگفت :در صورتی که طرح انتقال آب از مناطق پر بارش به مناطق خشک با مطالعات کافی همراه نباشد، زمینه ساز مشکلات متعددی خواهد بود .

انتقال سرشاخه‌های رود تجن به سمنان

"علی اصغریوسف نژاد" نماینده مردم ساری گفت : وزارت نیرو قرار است از سرشاخه‌های رود تجن برای استان سمنان آب ببرد. این موضوع با توجه به شرایطی که در استان وجود دارد و به‌ویژه تهدیدی که برای سد شهید رجایی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی ایجاد می‌کند، قابل پیگیری است و نمایندگان استان مازندران مخالف این طرح هستند.

این نماینده می‌افزاید: ما با جدیت پیگیر این مسئله هستیم و اجازه نخواهیم داد این مسئله مهم که برای بخش کشاورزی شهرستان ساری بسیار مهم است، بدون مطالعه و بحث‌های کارشناسی صورت بگیرد. قطعاً برای این مخالفت نیز دلایل متقن و قابل قبولی ارائه خواهیم کرد و پیگیر مسئله در مجمع نمایندگان استان خواهیم بود.

واگذاری جنگل  به محیط زیست

نماینده ساری در ادامه می‌افزاید: اخیراً شنیده شده قرار است براساس مصوبه‌ای در شورای عالی اداری جنگل‌های استان به محیط زیست واگذار شود. این موضوع نیز با توجه به وضع موجود پروژه‌های صنعتی وابسته به جنگل و اشتغال زایی، همچنین ساختار فعلی سازمان محیط زیست مورد مخالفت است، زیر ا موجب ایجاد اختلال در تصمیم گیری‌ها خواهد شد.

یوسف‌نژاد می‌گوید: وابسته بودن جنگل‌ها به محیط زیست به دلیل شرایط پرسنلی، ظرفیت‌های نظارتی و ساختار سازمان محیط زیست بسیار سنگین و هزینه بر خواهد بود که به همین دلایل ما این مسئله را نیز در هفته آینده در مجمع پیگیری خواهیم کرد.

اعتراض به آزمون آموزش و پرورش

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز چندی پیش با اعتراض گسترده شرکت کنندگان همراه بود که یوسف‌نژاد از این موضوع هم به عنوان یکی از مسائل مطرح شده در مجمع نام می‌برد.

این نماینده در این باره می‌گوید: ما عده‌ای از نمایندگان مجلس به دلیل شرایط نابرابر داوطلبان و همچنین سوء مدیریت در اجرای آزمون، تبعیض در برخورد با داوطلبان و تضییع حقوق برخی از داوطلبان طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را تهیه و امضا کرده‌ایم که این مسئله نیز هفته آینده هم در مجمع و هم در مجلس پیگیری خواهد شد.

تعرفه‌های برق استان

موضوع دیگری که در استان در این روزها موجب نگرانی اهالی شده است، افزایش چشمگیر تعرفه برق مصرفی است. نماینده ساری با اشاره به این موضوع می‌گوید: میزان قیمت برق در استان به عقیده ما به صورت غیرکارشناسی افزایش چند برابر داشته که این امر هم برای خانوارها و هم بخش صنعت نگرانی‌هایی ایجاد کرده است.

یوسف‌نژاد ادامه می‌دهد: این مسئله همچنین به دلیل افزایش قیمت تمام شده کالاها و خدمات، مورد اعتراض شدید مردم قرار گرفته است.

در هفته های گذشته این موضوع را به صورت تذکر کتبی از وزیر نیرو پیگیری کردیم و قطعاً این مسئله هم به صورت جدی‌تر در مجمع دنبال خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet