هدر موبایل
1389/06/31 12:14:00
سرویس فرهنگی

حضور چشمگیر مرکز اسناد مجلس در همایش‌های علمی

**رئیس مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی در همایشهای علمی و تاریخی اسناد برگزار شده طی دو سال گذشته در سراسر کشور نسبت به سال‌های اخیر حضور بی‌سابقه‌ای داشته است.

"علی ططری" با بیان این مطلب که این حضور هم به صورت اجرایی بوده و هم علمی گفت: شهریور ماه مصادف بود با دومین سال حضور دکتر جعفریان در کتابخانه مجلس شورای اسلامی، علاوه بر تحولات وسیعی که در حوزه فهرست‌نویسی، چاپ و انتشار اسناد و حذف محدودیت‌های دسترسی به اسناد رخ داده است؛ مرکز اسناد عملاً از 4 واحد به 9 واحد مجزا توسعه پیدا کرد، در کنار این اقدامات اتفاق دیگری که شایان توجه است، حضور مرکز اسناد در همایش های علمی و تاریخی دو سال گذشته است.

ططری تصریح کرد: هر چند تا پیش از این مجموعه کتابخانه و مرکز اسناد در همایش‌ها و نمایشگاه‌هایی شرکت می‌کردند؛ اما در دو سال گذشته انسجام و نظمی به این وضعیت داده شده و علاوه بر حضور فیزیکی مجموعه همکاران در قالب کارهای اجرایی، حضور علمی هم پررنگ شده است. در اغلب همایشهای برگزار شده در حوزه اسناد و تاریخ؛ مجموعه کارشناسان مرکز حضور فعال و بی نظیر خود را با سخنرانی‌های علمی و ارائه مقاله نشان داده‌اند.

وی با بیان این مطلب که حضور در همایش‌های علمی و تاریخی چشم‌اندازهای وسیعی را در برابر محققان و کارشناسان مرکزی نمایان می‌کند و تلاش برای تحقیق و توسعه بیشتر را به وجود می‌آورد، گفت: با توجه به نظر مثبتی که ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای دارند، این روند در آینده نیز توسعه خواهد یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet