شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/31 12:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

انتقاد عضو کمیته دفاعی مجلس از عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران

**نماینده دزفول و عضو کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی در نخستین روز هفته دفاع مقدس از عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران انتقاد کرد.

سیداحمد آوایی نماینده دزفول و عضو کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ایران در طول 200 سال گذشته در هر جنگ، بخشی از خاک خود را از دست داده است.

وی افزود: در سایه رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) و اعتقادات بالای جوانان کشور در تنها جنگی که ایران یک وجب از خاک خود را از دست نداد، جنگ تحمیلی هشت ساله دنیای استکبار علیه جمهوری اسلامی بود.

نماینده مردم دزفول در مجلس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس رقابت بر سر شهادت بود، گفت: خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان برای جمهوری اسلامی و کشور سنگ تمام گذاشتند ولی متأسفانه تا به حال حق این خانواده‌ها آنگونه که باید و شاید، ادا نشده است.

آوایی افزود: این خانواده‌ها هستی خود را در دفاع مقدس در طبق اخلاص گذاشتند و جا دارد بنیاد شهید و امور ایثارگران و مجلس در مصوبات خود رسیدگی به این خانواده‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مهارت‌های لازم برای اداره این سازمان بزرگ را ندارد و به هیچ وجه حق خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان را ادا نکرده و حتی وقت ملاقات به آنها نمی‌دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم ابراز امیدواری کرد در آستانه هفته دفاع مقدس، قوای 3 گانه و دستگاه‌های متولی در برخورد با خانواده‌های ایثارگران تجدیدنظر کرده و حق آنها را به رسمیت بشناسند و از قانون خدمات‌رسانی به این عزیزان تمکین کنند.

آوایی با بیان اینکه حق بسیاری از جانبازان، ایثارگران و خانواده‌هایشان ضایع شده است، گفت:‌ دستگاه‌های مسئول تا به حال نتوانسته‌اند حق این خانواده‌ها را آنطور که شایسته است ادا کنند؛ لذا انتظار می‌رود رئیس ‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet