هدر موبایل
1389/06/31 12:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سربیشه و نهبندان:

فداکاری‌های دوران دفاع مقدس برای نسل جدید بازگو و مستندسازی شود

**یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: لازم است فداکاری‌هایی که در دوران دفاع مقدس انجام شده برای نسل جدید بازگو و مستندسازی شود تا این دوران که جزو ارزش‌های انقلاب و جمهوری اسلامی است، فراموش نشود.

محمدرضا صابری، نماینده سربیشه و نهبندان در خانه ملت با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس به ایسنا گفت: ایران در آن 8 سال دفاع مقدس با کل دنیا در جنگ بود، اما نگذاشت حتی یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن قرار گیرد و این مساله باعث افتخار ماست.

این نماینده مجلس با تاکید بر مستندسازی دوران دفاع مقدس برای نسل جوان گفت: در این رابطه باید یک کارفرهنگی خوبی انجام شود. با توجه به بالا بودن هجمه فرهنگی دشمنان درکشور به ویژه در کلانشهرها باید در این بخش‌ها بیشتر کار صورت گیرد و واقعیات جنگ برای نسل جوان بازگو گردد.

صابری ادامه داد: اگر این کار صورت نگیرد و در این رابطه پاسخگوی نسل جوان نباشیم، دینی بر گردن ما خواهد ماند. به ویژه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در این راستا نقش زیادی دارند و باید ارزش های دفاع مقدس را درذهن جوانان تداعی معنایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امکانات سمعی و بصری در حال حاضر بهتر بوده و می توان در این قالب و در قالب ساخت فیلم ها و قرار دادن نمایشگاه‌ها این وظیفه را به بهترین وجه انجام داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تقدیر از مسوولان ستاد راهیان نور در اعزام افراد در ایام عید و قبل از آن به مناطق جنگی و بازخوانی ارزش های آن دوران برای نسل جوان، خاطرنشان کرد: با توجه به بحث‌های ماهواره‌ای و نقشه‌های مداوم دشمنان و تهاجم فرهنگی آنها، لازم است در خصوص ارزش‌های دفاع مقدس بیشتر کار شود.

وی با تاکید بر مشخص شدن متولی اصلی بازخوانی ایام دفاع مقدس گفت: دستگاه‌های فرهنگی زیادی در کشور وجود دارند که با هم موازی کاری می کنند و باید این دستگاه‌ها متمرکزتر و هماهنگ‌تر عمل کنند.

نماینده سربیشه و نهبندان در خانه ملت، اظهار کرد: هم چنین باید بدانیم در آن زمان نیروها انرژی خود را در دفاع از کشور مصرف کردند، اما حال باید نسل جوان و به ویژه دانشجویان را برای زمان تحریم و تهدید دشمنان آماده کنیم.

صابری گفت:همان گونه که در آن زمان جوانان تهدیدات را تبدیل به فرصت کردند، در این زمان هم باید جوانان و در واقع کل ملت در این جبهه هم در برابر تهدیدات و تحریم ها ایستادگی کرده و راه‌هایی که مانع پیشرفت است را باز کنند و از توان و استعداد خود برای مقابله با تحریم و تبدیل تهدید به فرصت استفاده نمایند.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور کوتاه مدت خود در مناطق جنگی گفت: در آن زمان بنده در اداره راه معاون بودم و خاطراتی که از آن دوران دارم از زمان اعزام نیروهای اداره راه برای بازسازی جاده‌های کردستان و جنوب و شهادت تعدادی از آن هاست.

وی در پایان گفت: هر زمان بر سر مزار این عزیزان می روم یاد این دوستان با معرفت را گرامی داشته و از عاشقانه کارکردن آنها و شور و شوق برای اعزام به مناطق جنگی یاد می کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet