شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/31 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هدایت‌خواه:

چند شغله بودن نمایندگان مجلس آفتی برای کشور است

**نماینده مردم بویر احمد با اشاره به طرح نظارت مجلس بر نمایندگان و موضوع ماده ۲۳ این طرح که به ممنوعیت دو شغله بودن نمایندگان مجلس تاکید دارد، گفت: چند شغله بودن نمایندگان مجلس آفتی برای کشور است.

ستار هدایت‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به طرح نظارت مجلس بر نمایندگان و موضوع ماده 23 این طرح که به ممنوعیت دو شغله بودن نمایندگان مجلس تاکید دارد، اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای نمایندگی و امور مجلس وقت کافی ندارند و اگر بخواهند شغل دیگری غیر از نمایندگی داشته باشند جفای مسلم به حق مردم خواهد شد.

وی افزود: مجلس محل برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری برای کشور است و وکلای ملت موظف هستند که تمام وقت خود را در اختیار برنامه‌ریزی قرار دهند و اگر این کار را نکنند قطعا برنامه‌ریزی در کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برخی از نمایندگان علاوه بر نمایندگی عضو هیئت مدیره شرکت‌های اقتصادی نیز هستند، ضمن انتقاد از این مسئله تاکید کرد: مردم به نمایندگان رای دادند تا نماینده آنها در قانون‌گذاری کشور باشد نه اینکه بخشی از وقت خود را در اموری صرف کنند که هیچ ربطی به مجلس نداشته باشد.

هدایت‌خواه با اشاره به ماده 24 طرح نظارت مجلس بر نمایندگان که اهرم برخورد با نمایندگان متخلف و دو شغله را یادآور شده است، گفت: بعد از تصویب ماده 23 در مجلس باید اهرم برخورد برای کمیسیون اصل 90 با نمایندگان متخلف درنظر گرفته شود؛ دوشغله بودن برخی نمایندگان به آفتی برای کشور تبدیل شده است.

وی افزود: برخورد با نمایندگان متخلف باید توسط مجلس صورت بگیرد چرا که می‌توان قانونی را تصویب کرد که طبق آن بیشترین برخورد با نمایندگان مجلس صورت بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس چند شغله هستند، گفت: به نظر من شایسته نیست که پاسخ اعتماد مردم با صرف وقت به اموری غیر از نمایندگی، داده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet