هدر موبایل
1389/06/31 13:48:00
سرویس سیاسی
نماینده اردستان مطرح کرد؛

تاکید بر نقش صداوسیما در انتقال فرهنگ دفاع مقدس

**نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاثیر تلویزیون در به تصویر کشیدن رشادت‌ها و حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس از دیگر نهادها و سازمان‌ها بیشتر است تا آرمان‌های انقلاب به نسل جدید و نسل‌های آینده منتقل شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد" در گفت‌وگو با روزنامه نسل‌فردا، سال‌های جنگ تحمیلی را دوران بسیار مهمی برای ملت ایران دانست و در سی‌امین سالگرد شروع دفاع مقدس گفت: روزهایی که در جنگ تحمیلی علیه مردم ایران گذشت، دوران بسیار مهمی برای ملت‌ ما، به خصوص جوانان بود اما حالا با سپری شدن این سال‌ها باید برای حفظ انقلاب و آرمان‌های آن، ایثارها و رشادت‌ها را به نسل جدید منتقل کنیم.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ جبهه و دفاع مقدس، بازگویی و بازنمایی صحنه‌هایی است که از 8 سال جنگ تحمیلی داریم. بازخوانی آن روزهای خون و آتش و حماسه به ویژه در مناسبت‌های خاص مثل همین هفته دفاع مقدس موجب انتقال این فرهنگ و این میراث غنی به نسل‌های جدید می‌شود.

طباطبایی نژاد گفت:ضمن آنکه یادآوری این صحنه‌ها برای نسل‌های قبلی نیز مؤثر است و خاطرات آن روزها می‌تواند برای حرکت‌های امروز ما نیز مفید باشد.

وی در پایان گفت: هرکس باید وظیفه خود بداند تا سهمی در انتقال این میراث گرانبها به نسل‌های امروز و فردا داشته باشد. از عزیزان سپاه و بسیج و ارتش گرفته که خود روزگاری از نزدیک این روزها را دیده‌اند تا سازمان‌ها و نهادهایی که امروز در حوزه فرهنگ بیشتر کار می‌کنند اما در این میان سهم تلویزیون در بازسازی این صحنه‌ها بیشتر است و مسئولیت دست‌اندرکاران آن برای انتقال خاطرات به فرزندان امروز، سنگین‌تر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet