خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/31 13:52:00
سرویس اقتصادی
محمدرضا خباز:

مجلس تا آبان ماه منتظر اجرای هدفمندی یارانه‌ها می‌ماند

**نماینده مردم کاشمر،بردسکن و خلیل آباد در مجلس،گفت:مجلس تا آبان ماه منتظر اجرای هدفمندی یارانه‌ها خواهد بود.

"محمدرضا خباز"عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه امروز31 شهریور است و تا کنون دولت خبری از اجرای قانون هدفمندی منتشر نکرده است، گفت: دولت عجله عجیبی برای اجرای این قانون در سال 88 داشت و سال گذشته فشار بسیاری برای تصویب این لایحه به مجلس وارد می‌کرد،اما اکنون که زمان اجرا رسیده عجله ای ندارد.

وی ادامه داد: مجلس از آنجایی که می‌دانست زیرساخت‌های این قانون در جامعه فراهم نیست اجرای هدفمندی را برای سال 89 تصویب کرد، با این وجود دولتی که عجله ای برای اجرا داشت، در سه نوبت در خواست تاخیر اجرای آن را به مجلس ارائه کرد و مجلس با انعطاف کامل پذیرفت.

خباز تاکید کرد: دولت برای اجرای این قانون باید وضعیت دو مسئله را روشن کند، اول زمان اجرای قانون را  و پس از آن میزان مبلغی که قرار است به مردم پرداخت شود را تعیین کند.

وی ادامه داد: عدم مشخص شدن این دو مسئله نشان می‌دهد که دولت هنوز آمادگی لازم برای اجرای قانون هدفمندی را ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه هر اندازه اجرای هدفمندی به تاخیر بیاندازد فشار مضاعفی بر مردم وارد خواهد شد، توضیح داد: اگر اجرای این قانون در ماه فروردین آغاز می‌شد، دولت برای کسب درآمد 20 هزار میلیاردی فشارکمتری به مردم وارد می کرد،اما با تاخیر آن و اجرا در طول شش یا دوماه فشار مضاعفی بر مردم وارد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه احتمال می‌رود این قانون در بهمن اجرا شود، تاکید کرد: دولت برای کسب درآمد 20 هزار میلیارد تومان در دوماه پایانی سال مجبور خواهد شد فشار بسیاری بر مردم وارد کند، پس بهتر است این قانون از مهر آغاز اجرا شود.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet