ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/31 15:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیته حقوق بشر مجلس:

اعلام نام 53زن اعدامی در آمریکا نشان از هوشمندی دیپلماسی ایران است

**نایب رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی اعلام اسامی ۵۳ زن محکوم به اعدام در آمریکا را نشان دهنده هوشمندی دیپلماسی قدرتمند ایران در عرصه بین الملل دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران حقوق بشر دروغین آمریکا و غرب را برملا ساخت.

محمد کریم عابدی در گفت و گو با ایرنا، با انتقاد از نقض حقوق بشر در کشورهای غربی ، افزود:بالاترین موارد نقض حقوق بشر در انگلیس، آمریکا و فرانسه اتفاق می افتد اما این کشورها مدعی رعایت و حمایت از حقوق بشر هستند و دیگران را متهم به نقض حقوق بشر می کنند.

وی اقدام محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در ارایه لیست 53 زن آمریکایی محکوم به اعدام را بسیار موثر دانست و گفت : این اقدام اثر روانی بسیاری بر مردم آمریکا و جامعه بین المللی دارد.

نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس تاکید کرد که موسسه ها و سازمان های مردم نهاد باید با اقدامات خود جلوی موارد نقض حقوق بشر در آمریکا و اروپا را بگیرند و آنان را مجبور به رعایت حقوق بشر کنند.

عابدی همچنین هتک حرمت قرآن کریم را نمونه ای دیگر از نقض آشکار حقوق بشر خواند و گفت: مسوولان آمریکایی باید پاسخگوی این اقدام موهن باشند.

وی تصریح کرد که سیاست خارجی ایران در سال های گذشته روز به روز به سمت دیپلماسی تدافعی حرکت کرد، غربی ها نیز عرصه را برای ما تنگ تر کردند.

وی ادامه داد: مسوولان وقت کشور تصور کردند چون موضوع 'گفتگوی تمدن ها' را مطرح کردند باید روز به روز از مواضع خود عقب نشینی کنند، این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران باید حرف برتر را به جهانیان ارایه دهد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) گفت: اندیشه های ایشان همواره غنی و قوی بود، امام راحل به مسوولان کشور توصیه می کردند که هرگز یک قدم عقب ننشینید، زیرا اگر شما یک قدم عقب نشینی کنید، دشمن ده قدم جلو می آید.

عابدی افزود: محمود احمدی نژاد ریس دولت نهم و دهم این رویکرد را تغییر داد و بر اساس اسلام ناب محمدی حرکت کرد زیرا بر اساس دین مبین اسلام ، مومن باید قوی و مقتدر باشد.

وی با یادآوری تشکیل کمیته های حقوق بشر در قوای سه گانه، تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد با ساماندهی حقوق بشر اسلامی ، جامعه را از این حقوق انسانی - اسلامی بهره مند کند و حقوق بشر غربی را به چالش کشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: برای اولین بار کمیته حقوق بشر سازمان ملل به خود جرات داد و نقض حقوق بشر در سرزمین های اشغالی را بررسی کرد و بیانیه ای مبنی بر نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی منتشر کرد و سران این رژیم را جنایتکاران جنگی اعلام کرد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet