هدر موبایل
1389/06/31 15:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

بودجه 5هزار میلیارد تومانی فرهنگی دولت به چه طرح هایی اختصاص می‌یابد؟

**در قانون بودجه ۳۸۶ هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۸۹ کل کشور با توجه به رویکرد فرهنگی دولت دهم و اختصاص بودجه ای بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان به این حوزه ۱۵۰۰ میلیارد تومان از این بودجه به اعتبارات ارتقای شاخص های فرهنگی کشور اختصاص داده شده است که رقمی در خور در راستای فرهنگ سازی در کشور خواهد بود.

در همین ارتباط عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدامات مناسب دولت در راستای فرهنگسازی و بودجه اختصاصی به بخش فرهنگ گفت:مجلس و دولت باید با همکاری هم تلاشی افزون بر گذشته در راستای تحقق منویات رهبری مبنی بر انجام پروژه های مناسب و درخور فرهنگی و فرهنگ سازی داشته باشند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ساخت کتابخانه،فرهنگ سرا، مجتمع فرهنگی و غیره را جزو اقدامات فرهنگی ندانست و اظهارداشت:ساخت مراکز فرهنگی یکسری کارهای عمرانی است که تنها در راستای فرهنگ سازی استفاده می شود و نمی توان از آنها بعنوان فرهنگ سازی و مهندسی فرهنگی یاد کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد:مقایسه و شناسایی رشد میزان گرایش به مطالعه، پایبندی به مقررات راهنمایی رانندگی، سطح حجاب و عفاف در حوزه فرهنگ عمومی، در گذشته و حال حاضر را می توان جزو اقدامات فرهنگی انجام شده برشمرد.

وی، با اشاره به اقدامات و بودجه اختصاص داده شده از جانب دولت در راستای فرهنگ سازی و مهندسی فرهنگی به انتقاد از وضعیت حوزه سینما پرداخت و خاطرنشان کرد:در حال حاضر هیچ گونه سیاست گذاری و جهت دهی به فعالیت هنرمندان وجود ندارد و در برابر فعالیت جامعه هنری و ذوق شخصی افراد منفعلانه برخورد می شود.

رسایی در خاتمه بر لزوم تشکیل جلسه ویژه نمایندگان بالاخص کمیسیون فرهنگی مجلس جهت تسریع در جامه عمل پوشانیدن به منویات رهبری مبنی بر اقدامات شایسته فرهنگی و اولویت دار تأکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet