هدر موبایل
1389/06/31 15:40:00
سرویس بین الملل
کرمی با اشاره به پیشنهاد احمدی نژاد در سازمان ملل؛

ایده رئیس‌جمهور برای مدیریت جهان بسیار ارزشمند است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با استقبال از پیشنهاد رئیس جمهور در سازمان ملل مبنی بر نام‌گذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان"، اعلام کرد: این شروع خوبی بود که یقینا می‌تواند در آینده هواداران زیادی را دور خود جمع کند.

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سخنان سه شنبه شب رئیس جمهور در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل، خاطرنشان کرد: ایده ای که آقای احمدی نژاد در این اجلاس برای نام گذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان" مطرح کردند، ایده بسیار ارزشمندی است.

نماینده کرمان و راور با اشاره به نحوه مدیریت گذشته در جهان، اظهار کرد: در گذشته دنیا به صورت دو قطبی از سوی آمریکا و شوروی اداره می شد که پس از فروپاشی شوروی، آمریکا مدعی اداره جهان به صورت تک قطبی شد.

وی با ظالمانه خواندن نظام حاکم برجهان، خاطرنشان کرد: آن چیزی که ما امروز در فلسطین، عراق، افغانستان و بطور کلی در خاورمیانه و دیگر مناطق جهان شاهد هستیم؛ نتیجه همین مدیریت فعلی است که اراده استکباری خود را بر دیگر جهانیان تحمیل کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نقص های فعلی مدیریت جهان، خاطرنشان ساخت: باید یک مدیریتی بر مبنای عدالت در جهان حاکم شود که در آن کشورهای توسعه نیافته و مظلومان جهان بتوانند به حق و حقوق خود برسند.

کرمی در این راستا به پیشنهاد رئیس جمهور در سازمان ملل مبنی بر نام گذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان" اشاره کرد و گفت: طرح این ایده، یک  شروع خوبی بود که یقینا می تواند در آینده هواداران زیادی را دور خود جمع کند.

"محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور سه شنبه شب، طی سخنانی در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل با بیان اینکه هزاره سوم باید هزاره تلاش برای برپایی نظمی جدید و مدیریتی پاک و صالح در جهان و در مراکز اصلی قدرت آن باشد، پیشنهاد کرد که دهه آینده، "دهه مدیریت مشترک جهان" نامگذاری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet