هدر موبایل
1389/06/31 15:47:00
سرویس سیاسی
سروری با تاکید برحفظ فرهنگ دفاع مقدس خواستار شد:

اداره کشور براساس مدل مدیریتی دوران دفاع مقدس

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان در مسیر فرهنگ دفاع مقدس حرکت کنند خاطر نشان ساخت: اگر کشور بر اساس شاخص‌های این فرهنگ مقدس مدیریت شود و در برخورد با جامعه بین‌الملل از دستاوردهای این دوران استفاده شود مطمئنا روز به روز بر عزت و افتخار کشورمان افزوده خواهد شد.

"پرویزسروری" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: حفظ و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های آینده وظیفه همه آحاد ملت است.

وی مهمترین ویژگی دوران دفاع مقدس را مدیریت خاص این دوره عنوان کرد و گفت: مدیریت دوران دفاع مقدس توانست مدل جدیدی از مدیریت نیروهای انسانی، منابع انسانی و فرهنگ اسلامی - انسانی را به نمایش بگذارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: دولتمردان و مسئولان کشور موظفند این فرهنگ را به درستی درک کرده و براساس همان مدل مدیریتی کشور را مدیریت و اداره کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر اینکه بهره‌گیری از این مدل در مساله انرژی هسته‌ای به خوبی جوابگو بود، خاطرنشان ساخت: ما در بحث انرژی هسته‌ای دقیقا براساس همین مدل مدیریتی و فرهنگ دفاع مقدس حرکت کردیم و به نتیجه مطلبوب هم رسیدیم.

 سروری ادامه داد: معتقدم بهره‌گیری از این فرهنگ در همه عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... موثر خواهد بود و یک منبع لایزال برای حل معضلات و رسیدن به قله های افتخار و پیروزی است.

 این نماینده مردم تهران درادامه به سایر ویژگی‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مقاومت درمقابل زورگویی، ایجاد خلاقیت برای برون رفت از مشکلات، تزریق ایثار، گذشت و فداکاری برای حصول به اهداف و آرمان‌ها، از خودگذشتگی و تقدم دیگران بر خود از دیگر ویژگی‌های این دوران بود که نقش بسیار مهمی در پیروزی کشور ما بر دشمن داشت.

وی مهمترین اولویت کاری دولتمردان را خدمت‌رسانی به مردم عنوان کرد و اظهار داشت: اگر دولتمردان در مسیر فرهنگ دفاع مقدس حرکت کنند و دوران مسئولیت را زمانی برای خدمت به مردم بدانند مطمئنا در طول این فرهنگ حرکت کرده‌اند.

سروری افزود: مسئولان همچون گذشته قاطعانه در مقابل زورگویی‌ها بایستند و مدبرانه آن را مدیریت کنند و اجازه ندهند این فرهنگ والا و ارزشمند به فراموشی سپرده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه مسئولان تبیین فرهنگ دفاع مقدس را از یاد نبرند تصریح کرد: معتقدم اگر کشور براساس پارامترهای این فرهنگ مقدس مدیریت شود و در برخورد با جامعه بین الملل از دستاوردهای این دوران استفاده شود مطمئنا روز به روز بر عزت و افتخار این کشور افزوده خواهد شد.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه به قطعنامه 598 اشاره کرد و گفت: بیشترین کارهایی که تاکنون در رابطه با این قطعنامه  انجام شده است عقب نشینی کشور عراق به همان مرزهایی است که قبل از تجاوز به کشور قرارداشت.

وی تصریح کرد: تاکنون اقداماتی برای میله‌گذاری و مرزبندی مجدد انجام شده است و می توان گفت دراین زمینه به نتیجه مطلوب رسیده‌ایم .

سروری به بحث دریافت غرامت جنگی ازعراق اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: این بند از قطعنامه تاکنون نادیده گرفته شده است درحالیکه بخش مهمی از حقوق ملت ایران در این بند استیفا خواهد شد.

نماینده مردم تهران افزود: سازمان ملل متحد نیز عراق را به عنوان آغاز کننده جنگ و کشور متجاوز اعلام کرده است بنابراین این کشور باید نسبت به پرداخت غرامت اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی شرایط فعلی کشور عراق را نامناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: البته شرایط فعلی کشور عراق که در جنگ و اشغال به سر می برد شرایط مناسبی برای پرداخت غرامت نیست و باید راهکارهای دیگری برای برون رفت از این مشکل در نظر گرفته شود.

سروری گفت: کشورکویت با وجود آنکه مدت کوتاهی در جنگ با عراق بود براساس توافقی که در سازمان ملل صورت گرفت غرامت این جنگ را  به صورت کسر از منابع عراق دریافت کرد، اما کشورما با وجود اینکه قبل از کویت مورد تجاوز قرار گرفت و 8 سال درگیر آن بود هنوز نتوانسته است حق قانونی و مشروع خود را دریافت کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مطمئنا با خروج نیروهای اشغالگر از عراق شرایط برای رسیدن به توافق مشترک با این کشور برای اجرای قطعنامه 598 فراهم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet