ایام محرم 1398
1389/06/31 16:02:00
سرویس سیاسی
بهمن محمدی:

انتقال فرهنگ مقاومت، کشور را از گزند حوادث حفظ می‌کند

**نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال فرهنگ پایداری و مقاومت به نسل جدید می‌تواند کشور را از گزند حوادث حفظ کند و در مسیر توسعه و پیشرفت، سرعت بیشتری ایجاد کند.

بهمن محمدی در گفتگو با روزنامه نسل فردا ضمن بیان این مطلب در سی‌امین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی افزود: پس از انقلاب اسلامی ایران، دشمن بعثی به مرزهای ما تجاوز کرد و نسل جوان آن روزگار در پیروی از فرمان امام امت که پیشوا و الگوی همه مردم آن زمان مخصوصاً جوان‌ها بود، راهی جبهه شدند. جوان‌های آن روزگار از این تجاوز دشمن غیرت‌شان جنبید و آتش «حب‌الوطن»‌شان برافروخته شد و همه متحد و یکپارچه رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) را پیروی کردند، با اینکه آن موقع شرایط بسیار بدی از نظر نظامی داشتیم، در آستانه پیروزی انقلاب، ارتش تضعیف شده بود و سپاه می‌رفت تا شکل بگیرد اما جوان‌ترها همت کردند و با این روحیه ایثار و مقاومت و شجاعتی که در اثر تحول انقلاب به وجود آمده بود توانستند جلوی دشمن را بگیرند و استقلال کشور را حفظ کنند.

وی افزود: باید سعی کنیم بیشتر از گذشته این صحنه‌ها را در قالب فیلم، تئاتر و رمان به نمایش بگذاریم تا واقعیت‌های آن روزگار به شکل هنری و به زبان امروزی در اختیار نسل جوان کنونی قرار گیرد که آنها هم بتوانند آن روحیه، افکار و اعتقادات را درک کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: نسل جدید باید بداند پدران آنها در چه شرایطی توانسته‌اند کشور را از گزند حوادث بسیار خطرناک و شدید اشغالگران محافظت کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: باید برای انتقال این فرهنگ از پایه کار کرد و برای همین لازم است از کتاب‌های درس مدارس ابتدایی، تا دبیرستان و دانشگاه و از همه مهم‌تر رسانه‌ها به ویژه صداوسیما این میراث گرانبها را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet