خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/31 16:44:00
سرویس فرهنگی

هشدار رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس به ترویج فرقه‌های انحرافی

** رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس و عضو کمیسیون حقوقی و قضائی با ابراز نگرانی از نشر عرفان‌های کاذب و شبکه‌های شیطان‌پرستی گفت: قرار است در کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس این موضوع بررسی می شود.

 محمد تقی رهبر در گفت وگو با روزنامه نسل فردا به بررسی اشاعه فرقه های انحرافی و شیطان پرستی در جامعه پرداخته است:  

گفته می‌شود موضوع عرفان‌های کاذب که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح شده قرار است در کمیسیون قضایی هم به بررسی گذاشته شود.  دلیل ورود کمیسیون قضائی به این موضوعات چیست؟

بله، این موضوع را ما هم در کمیسیون قضائی عنوان کردیم. به هر حال یک جرم قانونی برای این موضوع قرار است در نظر گرفته شود. چون رواج این‌گونه مباحث تخریب عقاید است، برخلاف منویات و برخلاف اخلاق است و امنیت اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی را به خطر می‌اندازد. مثل ترویج بهائیت و وهابیت که باعث تخریب چهره اسلام در جهان شده است.

 فکر می‌کنید دلایل رواج این مباحث در ایران چیست؟

خب اینها دست‌نشانده غربی‌ها هستند. بهائیت که خود زمانی دست‌نشانده انگلیس بود، امروز با حمایت آمریکا خود را تبلیغ می‌کند. ترویج این رشته‌های شیطان پرستی هم که جزو سیاست‌های صهیونیست‌هاست. آنها تلاش دارند عقاید جوانان را خراب کنند، بی‌اعتمادی به بار بیاورند و به مقدسات اهانت کنند. در مقابل این جریان باید قانونی باشد که جلویش گرفته شود. اعلام شود که اگر کسی فعالیتی کرد این مجازات‌ها برایش در نظر گرفته شده است. بنابراین هم کمیسیون امنیت ملی باید موضوع رواج عرفان‌های کاذب، شیطان پرستی و رواج عقاید انحرافی را بررسی کند، هم در کمیسیون فرهنگی این موضوع باید بررسی شود و هم کمیسیون قضائی برای تعیین جرمی برای مروجان این عقاید باید دست به کار شود. ما در کمیسیون قضائی این موضوع را مطرح کردیم و حتماً اعضای کمیسیون پیگیر هستند که مجازات محکم و قرصی تدوین شود.

 آیا گزارش‌های خاصی تحویل مجلس شده است که ضرورت دیده شد تا این موضوع در دستور کار سه کمیسیون فرهنگی، قضائی و امنیت ملی و سیاست خارجی قرار بگیرد؟

به معنای خاص نه! اما ضرورتی هم نداشت که  گزارش خاصی به مجلس ارائه شود. اخباری که هر روزه درباره رواج این عرفان‌ها در سایت‌ها، روزنامه‌ها یا دهان به دهان به صورت شایعه منتشر می‌شود برای مجلس کفایت می‌کرد تا وارد بحث شود. این موضوعات بین‌المللی شده است و اخبار و اطلاعاتش جهانی است. چیز پنهانی نیست.

 منظور این است که آیا در مناطق خاصی از کشور شیوع این عرفان‌های کاذب، شیطان پرستی یا موارد دیگر گزارش شده است که مجلس ماموریت یافته این موضوعات را بررسی کند؟

نه. معمولاً همه جا هستند. در تهران بیشتر! در تهران عده‌ای تلاش دارند در میان جوانان رسوخ کنند و این عقاید انحرافی را رواج دهند. در اصفهان همین طور! اخبار و اطلاعات محرمانه‌ای که برای ما می‌فرستند، یا گزارش‌هایی که به وزارت اطلاعات می‌رسد نشان می‌دهد که مروجان این عقاید حتی تا روستاها هم رفته‌اند و بهائیت را یا وهابیت را و یا شیطان پرستی را تبلیغ می‌کنند. این کارها انجام می‌شود و پای گزارش‌هایش به مطبوعات هم کشیده شده است. ترویج این فرقه‌های انحرافی و شیطان پرستی و عرفان‌های کاذب الان جزو یکی از طرح‌های تهاجم فرهنگی بیگانه است که علیه مقدسات، انبیا و قرآن برنامه‌ریزی شده است. نه تنها اسلام بلکه مسیحیت هم از این حرکات ضربه می‌بیند. حرکات این شیطان پرستان، مروجان عرفان‌های کاذب و مروجان عقاید انحرافی با مسیحیت هم همخوانی ندارد، با یهودیت هم همخوانی ندارد، اما سیاستگذارانی که این گروهها را درست می‌کنند کاری به این دین یا آن آیین ندارند و می‌خواهند مردم را لاابالی کنند و شهوت و پلیدی را در میان مردم رواج دهند تا بتوانند مقاصد سیاسی‌شان را پشت صحنه یا روی صحنه عمل کنند.

 فکر می‌کنید مجلس چه جرائمی را برای اینها تدوین کند؟

هنوز مجازات‌های قطعی تعیین نشده است. مجازات‌هایی سنگین‌تر از مجازات‌های این فعالان شبکه‌های هرمی احتمالا در نظر گرفته می‌شود و مجازاتی که به متوقف کردن و تنبیه جدی مروجان بینجامد.

 آیا این گروه‌های شیطان پرستی و بهائیت را وابسته به طیف‌های خاصی در داخل کشور می‌دانید؟

بعید می‌دانم که طیف خاصی به نام تشیکلات منسجم حزبی آشکار بخواهند فعالیت کنند. اینها زیر پرده و مخفی و چراغ خاموش حرکت می‌کنند و حتماً از خارج خط می‌گیرند. در داخل هم تمامی این گروهها باهم ارتباط دارند. مثل خیلی از جلساتی که در آن جلسات همجنس‌بازان از شهرهای مختلف گردهم می‌آیند، اینها هم با یکدیگر در داخل کشور ارتباط دارند و ممکن است ماهانه، هفتگی یا کلاً در مقاطع زمانی خاص گردهم بیایند. تشیکلاتی اینگونه دارند اما مطمئناً وابسته به یک طیف سیاسی یا طیف خودی و جریان‌های سیاسی داخلی نیستند. اما خود این جریان فاسد تشکیلاتی باهم دارند که از خارج خط می‌گیرند، عضو‌گیری می‌کنند پسر و دخترها را در جلسات جمع می‌کنند، عده‌ای هم که به دنبال شهوت‌رانی هستند به این بهانه در این اجتماع‌ها راه پیدا می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet