هدر موبایل
1389/06/31 16:54:00
سرویس بین الملل

واکنش ابراهیمی به توهم رئیس پارلمان امارات در خصوص جزایر سه‌گانه

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، با واهی خواندن ادعاهای دوباره امارات در مورد جزایر سه گانه گفت: یک کشور همسایه نباید مدعی امری باشد که به آنها تعلق ندارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه صرف ادعا مهم نیست، اظهار داشت: آثاری که در جزایر وجود دارد نشان می دهد که جزایر سه گانه در اختیار ایران بوده است و جزو لاینفک خاک ایران به شمار می رود.

وی افزود: البته باید در نشست هایی با کشور امارات این مسئله هرچه زودتر حل شود به این دلیل که این جزایر به آنها تعلق ندارد و این ادعاها توهماتی بیش نیستند.

نماینده مردم بیرجند با تاکید بر اینکه هرگاه امریکایی ها و یا اسرائیلی ها ایران را تهدید می کنند، امارات نیز حرکتی می کند، گفت: کشور امارات با تصور اینکه جمهوری اسلامی ایران از این تهدیدها ضربه می خورد به سرعت نام این جزایر را می برد و دوباره بحث مالکیت آن را پیش می کشد.

ابراهیمی تصریح کرد: یک کشور اسلامی نباید نسبت به کشور اسلامی دیگری چنین ادعاهایی داشته باشد و باید بداند که ایران اسلامی با قدرت تمام از سرزمینش دفاع می کند.

وی به اسناد تاریخی موجود در رابطه با تعلق جزایر سه گاه به ایران اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی اسناد تاریخی حاکی از این است که این جزایر در اختیار ایران بوده و به نوعی جزایر ایرانی محسوب می شود و به هیچ عنوان قابل نفی و انکار نیست.

به گزارش خانه ملت، "عبدالعزیز غریر" رئیس پارلمان امارات در دیدار با "لی جیان قوه" نائب رئیس پارلمان چین(مجلس ملی) در دبی از دیدگاه چین نسبت به جزایر سه گانه تشکر کرد و بار دیگر بر متعلق دانستن جزایر سه گانه خلیج فارس به امارات تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet