هدر موبایل
1389/06/31 17:39:00
سرویس سیاسی
عضو هیئت رییسه در گفتگو با خانه ملت:

گسترش فرهنگ خودباوری، مهمترین دستاورد دوران دفاع مقدس

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای بندهای گنجانده شده در قطعنامه ۵۹۸ خاطر نشان ساخت: با توجه به تغییر رژیم عراق مطمئنا بخشی از این قرارداد منتفی خواهد شد اما آن بخش از قطعنامه که به شخصیت حقوقی دولت عراق مربوط است باید در چارچوب مذاکرات مسالمت‌آمیز و دوستانه هر چه سریعتر عملیاتی شود.

"محمد حسین فرهنگی" نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفت و گو با خبرنگارخانه ملت با گرامیداشت یاد وخاطره دفاع مقدس اظهارداشت: دستاوردها و تجارب 8 ساله دوران مقدس چیزی نیست که به راحتی و سهولت بدست آمده باشد و وظیفه همه آحاد ملت است که از این گنج گرانبها پاسداری و حفاظت کنند.

وی مهمترین دستاورد دوران دفاع مقدس را گسترش فرهنگ خودباوری و از خود گذشتگی عنوان کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس ما به یک خودباوری عمیق و گسترده دست یافتیم که سکوی پرتاب ما برای رسیدن به موفقیت در سایر عرصه شد.

وی در ادامه بر دریافت حقوق قانونی و مشروع ملت ایران اشاره کرد و افزود: ملت ایران در این جنگ متوجه خسارات و ویرانی‌های زیادی شد و امروز باید نسبت به دریافت غرامت این خسارت‌ها اقدام شود و اجازه ندهیم کشور اشغالگری چون آمریکا مانعی بر سر راه احقاق حقوق مشروع و قانونی ملت ما باشد.

عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه باید هرچه سریعتر نسبت به اجرا و عملیاتی کردن بندهای گنجانده شده در قطعنامه 598 اقدام شود خاطر نشان ساخت: با توجه به تغییر رژیم عراق مطمئنا بخشی از این قرارداد منتفی خواهد شد.

وی افزود: بخشی از قطعنامه که به شخصیت حقوقی دولت عراق مربوط است و صرف نظر از اینکه چه کسی و گروهی بر سرکار باشد باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش شود در چارچوب مذاکرات مسالمت آمیز و دوستانه هر چه سریعتر عملیاتی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet