هدر موبایل
1389/07/01 09:36:00
سرویس سیاسی
با حضور در مدرسه دخترانه شاهد فجر

نایب رییس مجلس زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا در آورد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی امروز مصادف با روز اول مهر با حضور در مدرسه دخترانه شاهد فجر تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را به صدا درآورد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیدشهاب الدین صدر" امروز پنج‌شنبه مصادف با روز اول مهر در مدرسه دخترانه راهنمایی شاهد فجر در منطقه 15 تهران حاضر شد و زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد.

نایب رئیس مجلس در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید روز اول مهر را بهار تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: دانش آموزان آینده سازان کشور ما هستند و هر قدر که برای رشد و نمو آنان تلاش کنیم کم است.

صدر با اشاره به لزوم استقلال در زمینه علم و فناوری گفت: در دنیای امروز هر کس و هر کشوری که بخواهد عزتمند مستقل زندگی کند باید در زمینه کسب علم و دانش و پرورش دانش آموزان تا هر اندازه که می تواند سرمایه گذاری کند.

نایب رئیس مجلس با تاکید بر رشد چشمگیر علم در سالهای پس از انقلاب گفت: بعد از انقلاب در عرصه های علمی و در زمینه های مختلف آن از پزشکی و فیزیک هسته ای گرفته تا علوم تربیتی رشد چشمگیری داشته ایم که همه این پیشرفتها مدیون فرزندان ملت است که چرخ پیشرفت کشور با همت آنان به حرکت درآمده است.

چهره شاخص اصولگرایان مجلس با بیان این مطلب که سرمایه گذاری در بخش آموزش امری ضروری است گفت: هر چه امروز بیشتر در تربیت دانش آموزان تلاش کنیم ثمره آن را در آینده بیشتر خواهیم دید.

رئیس کل سازمان نظامی پزشکی کشور با یادآور شدن آشنایی خود با وضعیت جوانان و نوجوانان گفت: دوره نوجوانی و جوانی دوره حساس و مهمی است که نباید فرصت آن را از دست داد و دوره تحصیلی راهنمایی که پلی است میان کودکی و نوجوانی فرصت مغتنمی است که هر تلاشی در این دوره چندین برابر بازده دارد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای اداره زندگی دانش آموزان گفت: دانش آموزان و اولیای آنان باید برای زندگی خود برنامه داشته باشند بخصوص دانش آموزان باید بدانند هر کس در این سن فرصتی را از دست بدهد بعدا ضرر خواهد کرد و هر قدر برنامه منظم تری داشته باشد بیشتر پیشرفت خواهد کرد.

نایب رئیس مجلس در مقام یک پزشک به دانش آموزان تاکید کرد: شما در این سن پر از نشاط و انرژی هستید و کسی نباید مانع بروز این شادابی و نشاط شما شود اما باید به خاطر داشته باشید که بدن شما به ورزش و خواب به موقع نیاز دارد چرا که این موضوع از اختلال در آموزش جلوگیری می کند.

صدر همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدی گفت: این هفته یادآور ایثار و از خودگذشتگی بچه های همین مملکت است که با فدا کردن جان خود در هشت سال جنگ تحمیلی راه شهادت را انتخاب کردند تا ما امروز بتوانیم در کلاس درس حاضر شویم و از همین رو همواره باید یاد آنها را با خود داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet