هدر موبایل
1389/07/01 13:17:00
سرویس فرهنگی
کوهکن:

فرهنگ دفاع مقدس بدون هیچ شائبه‌ای به نسل جدید منتقل شود

**نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است زمانی می‌توانیم به وظیفه‌مان در قبال ایثارگری رزمندگان، شهدا، جانبازان و آزادگان عمل کنیم و تا حدی به تعهدمان پایبند باشیم که فرهنگ دفاع مقدس را درست و صحیح و دور از هر شائبه و پیرایه‌ای ایران به نسل جدید منتقل نماییم.

"محسن کوهکن" در سی‌امین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی در این باره به نسل فردا گفت: آنچه باعث شد ملت سرافراز ایران تنها و در یک جنگ نابرابر که به نوعی همه قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها پشت سر رژیم بعث عراق قرار گرفته بودند به سرانجامی نیک برسد اتکا به ایمان و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و رهبری حضرت امام خمینی(ره) بود.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: همه آحاد جامعه در طول هشت سال دفاع مقدس درگیر جنگ بودند و نیروهای قابل‌توجهی از سازمان‌ها و دستگاه‌ها در جبهه‌ها حضور داشتند به همین دلیل هر ارگان می‌تواند براساس همین مصادیق ایثارگری‌اش نه با اقدامات شعاری و زودگذر بلکه با حرکت‌های فرهنگی و الگوساز، در انتقال فرهنگ جبهه و شهادت و ایثار قدمی بردارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر در هر اداره و سازمان و نهاد، عکس‌هایی از شهدا و ایثارگران‌شان را در معرض دید گذاشته‌اند. چه اشکالی دارد به جای اینکه 7 یا 8 تابلوی عکس شهیدان را در راهرو سازمان‌ها بگذارند، در اتاق و روی میزی قرار دهند که آن شهید قبلاً روی آن مشغول انجام وظیفه بوده است. کنار آن تابلو نیز نوشته شود پشت این میز قبلاً یک شهید به مردم خدمت می‌کرده و برای دفاع از میهن و حفظ نظام اسلامی جان خویش را فدا کرده است. این‌گونه کارها جدید است و برای همه ما تناسب دارد. ارباب رجوع وقتی این عکس شهید یا آن نوشته‌ را می‌خواند خواه ناخواه به آرامش می‌رسد و صفا و صمیمیت و یک لطافت روحی ایجاد می‌شود. کسی که اکنون هم پشت آن میز می‌نشیند، خود را در معرض نظارت دائم آن شهید درمی‌یابد و اساساً به سمتی پیش می‌رود که یک الگوی عملی شکل می‌گیرد. با این روش‌ها نقش و حضور شهدا به اندازه قابل توجهی از فراموشی درمی‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet