هدر موبایل
1389/07/01 15:34:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

تاخیر در هدفمند کردن یارانه‌ها امنیت روانی جامعه را بر هم می‌زند

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت رعایت چارچوب قوانین مجلس در جریان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، از آماده نشدن زیر ساخت‌های بخش حمل و نقل عمومی برای اجرای این قانون ابراز نگرانی کرد.

"عبدالرضا ترابی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اخبار رسانه‌های داخلی مبنی بر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در مهرماه، گفت: سخنان اعضای دولت حاکی از این است که با گشایش حساب بانکی برای سرپرست‌های خانوار و تکمیل اطلاعات اقتصادی افراد، اقدامات اولیه برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها انجام شده است، اما از نظر ما همچنان چگونگی آغاز اجرای این قانون در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

نماینده مردم گرمسار با تاکید بر لزوم تامین زیرساخت‌های اساسی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت: دولت برای اجرای این قانون قبل از هر اقدامی باید زیرساخت های لازم برای آن را مانند ذخیره‌سازی کالاهای ضروری و گسترش حمل و نقل عمومی، مهیا کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لزوم ذخیره سازی کالاهای ضروری، گفت: قبل از اجرای قانون هدفمندی باید کالاهای ضروری و اقلام حیاتی برای مردم به اندازه کافی ذخیره شود تا در مواقع ضروری با ورود این کالاها به بازار، از بالا رفتن قیمت‌ها و فشار به مردم جلوگیری شود.

ترابی با تاکید بر لزوم گسترش شبکه‌ حمل و نقل عمومی، از آماده نشدن زیرساخت‌های لازم در این بخش برای اجرای قانون هدفمندی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه زیر ساخت های لازم در بخش حمل و نقل عمومی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مهیا نشده است و از آنجا که بیشترین تاثیر اجرای این قانون در بخش انرژی و حامل‌های سوختی است، باید توجه بیشتری به این موضوع می‌شد.

وی همچنین افزود: بالا رفتن قیمت سوخت بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موجب گسترش استفاده از حمل و نقل عمومی خواهد شد و چنانچه زیر ساخت های این بخش آماده نشود و حمل وقل عمومی به نحو احسن گسترش نیابد، هدفمند کردن یارانه ها موجب بروز مشکل در بخش حمل و نقل عمومی و در نهایت ایجاد نارضایتی در میان مردم خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی همچنین از تاخیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، ابراز نگرانی کرد و گفت: تاخیر در اجرای این قانون امنیت روانی جامعه را بر هم می‌زند و علاوه بر آن باعث ایجاد فضایی برای سوء‌استفاده از این فضای روانی می شود، چراکه چنین فضای ابهام آلودی که سرنوشت قیمت ها در آن مشخص نیست فرصت اخلال در نظام اقتصادی را برای بسیاری افراد سودجو مهیا می‌کند.

ترابی در پایان بر لزوم تبعیت دولت از مصوبات مجلس در مورد چگونگی اجرای این قانون تاکید کرد و گفت: لازمه موفقیت دولت در اجرای این طرح حرکت کردن در مسیر مصوبات مجلس است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet