ایام محرم 1398
1389/07/01 16:26:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

ایران امروز علمدار بیداری و مردم سالاری در دنیاست

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران امروز علمدار بیداری و مروج تفکر دموکراسی و مردم سالاری در دنیا خصوصا کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" ظهر امروز پنجشنبه اول مهر ماه با حضور در دبیرستان دخترانه غدیر قم در جمع معلمان و دانش آموزان این مدرسه با گرامیداشت روز بازگشایی مدارس و تقارن آن با هفته دفاع مقدس اظهار داشت: کشور ما در گذشته شرایط بسیار سختی را داشته است. اگر به تاریخ ایران در دوران قبل از انقلاب نگاه کنیم می بینیم که کشور ما از نظر امکانات، صنایع بسیار عقب افتاده بود و تعداد صنایعی هم که وجود داشت صنایع وابسته بودند.

وی به وضعیت سیاسی کشور در آن دوران اشاره کرد و گفت: از نظر سیاسی کشور دچار یک دیکتاتوری شدید و وابسته در داخل بود و از نظر خارجی هم تحت استعمار دولت استکباری آمریکا قرار داشت و وجهه ایران اسلامی که کانون تشیع در بین مسلمانان یک وجهه کاملا مغشوش بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که کشورهای اسلامی در کنار یکدیگر در مقابل اسرائیل قرار گرفته بودند، ایرانی که باید پیشرو مبارزه با رژیم صهیونیستی باشد دستش در دست اسرائیل بود و این سرافکندگی بزرگی برای ملت ایران بود.

وی با بیان این که این سرافکندگی ها ریشه در تاریخ گذشته ایران نیز داشت تصریح کرد: بسیاری از سلاطین گذشته با همین روش دیکتاتوری بر مردم حکومت می کردند اما انقلابی که امام بزرگوار آن را ایجاد کرد و انفجار بزرگی در بین مسلمانان بود، شرایط را به کلی تغییر داد.

نماینده مردم قم ادامه داد: بعد از انقلاب کشور ایران از نظر سیاسی استقلال یافت و روی پای خود ایستاد و حتی در بدترین شرایط که آمریکا تلاش می کرد بعد از فروپاشی شوروی یک دیکتاتوری بین المللی را در دنیا حاکم کند، این جمهوری اسلامی ایران بود که در مقابل این دیکتاتوری ایستاد.

لاریجانی با تاکید بر این که روحیه و قدرت روی پا ایستادن را امام بزرگوار به ملت ایران هدیه داد، خاطرنشان ساخت: از نظر علمی نیز رویکرد جمهوری اسلامی ایران به سمت استقلال بود تا بتواند در زمینه تکنولوژی ها و فناوری ها روی پای خود بایستد.

وی با بیان این که شرایط جنگ و تحریم ما را مقاوم تر کرد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی علاوه بر استقلال سیاسی توانست از جهت بنیه دفاعی و اقتصادی نیز تبدیل به یک قدرت بزرگ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران امروز را علمدار بیداری در بین کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد: اگر شرایط امروز ایران را با گذشته مقایسه کنیم می بینیم که ایران امروز علمدار بیداری و مروج تفکر دموکراسی و مردم سالاری در دنیا خصوصا کشورهای اسلامی است.

وی با بیان این که امروز ایران پیشرو در مبارزه با ظلم و استبداد خصوصا استبدادگری های رژیم اسرائیل است گفت: این بخشی از راهنمایی های آن پیر بزرگوار بود که این انقلاب را رهبری کرد و بخشی از ثمراتی است که در دوران دفاع مقدس شکل گرفت و مجاهدتی که برادران و خواهران شما در آن دوران انجام دادند تا امروز ایران اسلامی سرافرازانه روی پای خود بایستد.

لاریجانی تصریح کرد: امروز این نعمت در اختیار شما جوانان است و باید آن را به خوبی صیانت کنید اما چگونه می توان آن را صیانت کرد؟

رئیس مجلس شورای اسلامی راهبردهای امام و رهبر معظم انقلاب را چراغ راهنمایی برای همه خصوصا جوانان دانست و خاطرنشان ساخت: راهبردهای امام بزرگوار و نایب ایشان حضرت آیت الله خامنه ای که مورد تایید امام راحل بودند مسیر مستقیمی برای همه خصوصا شما جوانان است.

وی افزود: شما دانش آموزان ممکن است اطلاعات سیاسی زیادی نداشته باشید اما راهبردهای این بزرگوار مطمئنا چراغ راهنمایی برای شما خواهد بود.

لاریجانی در ادامه با بیان این که شما دانش آموزان در زمینه کارهای غیرعلمی که شخصیت ساز است خصوصا معارف دینی مجل باشید اظهار داشت: یک انسان دو بال ایمان و علم نیاز دارد و با این دوبال است که شخصیت انسان کمال پیدا می کند.

نماینده مردم قم با اشاره به این که طریق برای معارف اسلامی مشخص شده است تصریح کرد: این طریق را امام زمان مشخص کرده است و در زمان غیبت باید به مراجع و فقها مراجعه کنیم.

وی افزود: اسلام همه هدفها و راهها را مشخص کرده است و احتیاج به چیزهای جانبی و فرعی  نیست و کتاب ما قرآن کتاب کاملی است.

لاریجانی گفت: اگر بگوییم خداوند پیامبر گرامی اسلام را پیامبر خاتم قرار داده است به این دلیل است که آیین مقدس اسلام آیین کاملی است و نیازی به تکمیل شدن ندارد.

وی با تاکید بر این که باید در زمینه علمی حرفی نو بزنیم و پیشرو باشیم خاطرنشان ساخت: اگر از این جهت خود را قوی و توانمند سازیم می توانیم در برابر دسایس غربی ها مقاومت و استقامت کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با راهنمایی های رهبر معظم انقلاب کشور امروز در برخی زمینه های علمی و فناوری روی مرزهای دانش حرکت می کند.

لاریجانی خطاب به دانش آموزان با تاکید بر این که باید یک مجاهدت علمی را برای خود تعریف کنیم افزود: اگر در گذشته عده ای از سربازان امام زمان با جان خودشان مجاهدت کردند و دفاع مقدس به وسیله آنها به پیروزی رسید امروز شما باید یک مجاهدت علمی را برای خود تعریف کنید و سطح دانش را در این کشور به جایی برسانید که بیگانگان نتوانند به شما فشار آورند.

لاریجانی به سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرد و گفت: ایشان اخیرا گفته اند ما می توانیم از این طریق بر ملت ایران فشار وارد کنیم ایشان فرد تازه کاری است و نمی داند که این گونه حرف زدن با ملتی که تجربیات گرانسنگی در انقلاب دارد تنها آنها را مصمم تر و پایدارتر می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: پاسخ علمی به این حرف ها و ادعاها این است که شما دانش آموزان یک لباس مجاهدت علمی را برای خود تدارک ببینید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet