هدر موبایل
1389/07/01 15:26:00
سرویس فرهنگی

گزارش رییس آموزش و پرورش قم از فعالیت‌های این سازمان

**در مراسم بازگشایی مدارس قم که با نواختن زنگ مهر توسط رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، رئیس سازمان آموزش و پرورش استان قم گزارشی از فعالیت‌های این سازمان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، روز پنج‌شنبه اول مهر پس از نواخته شدن زنگ نواختن زنگ مهر، مقاومت و پایداری دبیرستان دختران غدیر خم توسط "علی لاریجانی" رییس مجلس و نماینده مردم شهر قم در مجلس، "محمدحسین امین‌جعفری" طی سخنانی روز اول مهر را یکی از روزهای زیبا و به یاد ماندنی و با نشاط دانست وگفت: با شروع سال تحصیلی جمعی از دانش آموزان در شهر و روستا خود را برای کسب علم و دانش و مهارت آماده می‌کنند و این یکی از روزهای به یاد ماندنی ملت شریف ماست که میلیون‌ها دانش‌آموزان با هدایت اولیا و معلمان وارد فعالیت جدیدی از کسب علم و دانش می‌شوند.

وی افزود: در روز 31 شهریور بیش از 40 هزار دانش آموز در مقاطع اول ابتدایی و اول راهنمایی وارد فعالیت‌های آموزشی شدند و زنگ شکوفه‌ها ویژه دانش‌آموزان اول ابتدایی و همچنین زنگ جوانه‌ها ویژه دانش آموزان اول راهنمایی در این روز به صدا در آمد.

امین‌جعفری از رشد 5/2 درصدی تعداد دانش‌آموزان مقاطع اول ابتدایی و اول راهنمایی نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: امسال 217 هزار و 416 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی وارد مدارس قم شدند.

وی همچنین با ارائه گزارشی از تعداد مدارس و دانش‌آموزان اتباع خارجی، دانش‌آموزان استثنایی و مدارس غیرانتفاعی خاطرنشان ساخت: امسال 196 موسسه قرآنی در مدارس یک نوبته استان قم راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استان قم با اعلام افتتاح 24 کارگاه  ITدر مدارس این استان یادآور شد:‌ از این تعداد، 13 کارگاه ITبا مشارکت وزارت آموزش و پرورش و 11 کارگاه نیز از طر یق منابع استانی ایجاد شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال آینده کارگاه‌های ITدر تمام دبیرستان‌های قم راه‌اندازی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet