خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/02 11:58:04
سرویس بین الملل
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به سخنان احمدی نژاد در سازمان ملل:

پیشنهادهای رییس جمهور فتح‌باب برقرای صلح در دنیاست

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نقش نهادها و سازمان‌های بین المللی را در برقراری صلح و امنیت در دنیا، بسیار مهم و تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: اما متاسفانه شورای امنیت به عنوان یکی ازتاثیرگذارترین نهادها دراین زمینه تحت تاثیر نظرات و خواسته‌های قدرت‌های استکباری قرار دارد و در جهت منویات آنها حرکت می کنند.

"اسماعیل کوثری" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درگفتگو با خبرنگار خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن پیشنهادهای رییس جمهور در سخنرانی‌ مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: مهمترین پیشنهاد رییس جمهور نامگذاری سال 2011 به نام سال "خلع سلاح هسته‌ای و انرژی هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ کس بود" که اگر به مرحله عمل برسد بسیاری از مشکلات و معضلات فعلی دنیا حل خواهد شد.

وی افزود: کشورهای استکباری دنیا با در دست داشتن همین سلاح‌های هسته‌ای احساس قدرت می کنند و به خود اجازه می دهند هر کشوری  را تهدید به جنگ و لشکر کشی می کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این راهکار را مانعی برای زیاده خواهی‌های کشورهایی چون آمریکا و اسراییل  دانست و تصریح کرد: این دو کشور استکباری با تکیه بر همین سلاح‌های هسته‌ای آتش جنگ افروزی را در دنیا روشن کرده‌اند.

کوثری با تاکید براینکه دنیا باید به سمت صلح و سازش حرکت کنند خاطر نشان ساخت: پیشنهاد رییس جمهور در حد یک طرح است اما اگر سایر کشورها نیز در کنار جمهوری اسلامی ایران به دنبال عملیاتی کردن این پیشنهاد و سایر راهکارها برای برقراری امنیت در دنیا باشند مطمئنا این هدف دور از دسترس نخواهد بود.

 نماینده مردم تهران نقش نهادها و سازمان‌های بین المللی را در این زمینه بسیار مهم و تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: متاسفانه شورای امنیت به عنوان یک ازتاثیرگذارترین نهادها دراین زمینه تحت تاثیر نظرات و خواسته‌های قدرت‌های استکباری قرار دارد و در جهت منویات آنها حرکت می کنند.

وی تاکید کرد: برقراری صلح و امنیت در دنیا همراهی و همکاری تمامی کشورها و نهادها را می طلبد و امیدواریم این پیشنهاد رییس جمهور فتح البابی برای این امر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet