هدر موبایل
1389/07/02 12:33:00
سرویس اقتصادی
مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد:

زمینه واگذاری امور آموزش صنعت جوش به بخش غیردولتی فراهم شود

**مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی جایگاه صنعت جوش را در میان صنایع مختلف کشور بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌ها، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن این مرکز در این گزارش صنعت جوش را صنعتی نامید که از سر جمع هزینه پروژه‌ها سهم ناچیزی داشته، اما در عین حال اثربخشی بالایی دارد.

این گزارش می‌افزاید: از ویژگی‌های منحصر به فرد صنعت جوش، کاربرد آن در انواع صنایع اعم از صنعت نفت و گاز، کشتی‌سازی، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی، صنایع جانبی چون فولاد، رنگ، فایبرگلاس، شکل‌دهی ورق‌های فولادی و آلومینیمی، تعمیر و نگهداری دستگاه وقطعات، الکترونیک و تجهیزات الکتریکی، تزئیناتی و رفاهی، مونتاژ و تولید، صنعت خودرو، صنعت ساختمان، صنایع نیروگاهی، انواع شناورها و ناوگان دریایی و... است که این امر موجب کاربرد وسیع این صنعت در سایر صنایع و اشتغال‌زایی بالایی آن شده است و هرگونه تحول در صنایع یاد شده لزوم بهره‌گیری بیشتر از صنعت جوش را در پی دارد.

مرکز پژوهشها اضافه کرد: با توجه به گستردگی کاربرد، اهمیت و اثرگذاری، مزایای موجود در صنعت جوش کشور و فرصت‌های اقتصادی ، همچنین وجود منابع ذخایر نفتی و گازی در کشور، این صنعت توجه بیشتر مسئولین کشور و سیاستگذاران را نیاز دارد تا با تدوین استراتژی‌های مناسب، این صنعت جایگاه واقعی خود را در توسعه صنعتی کشور پیدا کند و با توجه به نقاط ضعف و قوت، فرصت‌ها و تهدیدها و مدیریت زنجیره تأمین در این صنعت زمینه‌سازی رشد اقتصادی کشور را به عنوان صنعتی استراتژیک و مزیت رقابتی پایدار فراهم کند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: آنچه باید مورد توجه قرار گیرد نیاز به سرمایه‌گذاری برای تربیت نیروی انسانی در سطوح مختلف این صنعت بوده که لازم است دولت در کنار حفظ زیرساخت‌های موجود دولتی برای آموزش، فرصت لازم را برای حضور مراکز آموزشی غیردولتی نیز فراهم آورد تا در آینده بتوان به مرور امور آموزش این صنعت را به بخش غیردولتی (بخش‌های خصوصی و تعاونی) واگذار کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet