ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/02 12:59:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی با استقبال از سخنان رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل:

مظلومان جهان را برای حذف حق وتو متحد کنیم

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با استقبال از سخنان رییس‌جمهور در شصت و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار همکاری و هماهنگی میان دیپلماسی دولتی و دیپلماسی پارلمانی برای متحد کردن تمام ملت‌های مظلوم جهان در راستای حذف "حق وتو" شد.

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنرانی رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، این سخنان را هم‌راستا با مواضع جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: اصلاح ساختار سازمان ملل و کوتاه شدن دست قدرت های استعماری از سرنوشت ملت‌ها، در راستای آرمانهای انقلاب قرار دارد و همه مسئولان باید برای تحقق آن تلاش کنند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان با تاکید بر لزوم پیگیری پیشنهادات رییس جمهور در مورد اصلاح ساختار سازمان ملل، ساختار فعلی این سازمان را تامین کننده خواسته‌های استعمارگران عنوان کرد و گفت: سازمان ملل امروز نه تنها سازمان همه ملت‌ها نیست بلکه دربست در اختیار آمریکا و هم پیمانانش قرار دارد و تا بحال نتوانسته نظری مستق از آنان در مورد مسائل مهم و اساسی جهان ارائه کند.

ابراهیمی همچنین افزود: سازمان ملل فعلی، سازمانی است برای توجیه اقدامات آمریکا و سایر ابرقدرت‌هایی که با توسل به "حق وتو" سعی در پایمال کردن حقوق سایر ملل دارند، از همین رو هرچه سریعتر باید از سوی کشورهای جهان اقدامی اساسی برای اصلاح ساختار سازمان ملل صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به پیشنهاد رییس جمهور مبنی بر  حذف "حق وتو"، این پیشنهاد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: "حق وتو" توجیهی برای گردن کلفتی و زورگویی در عرصه بین المللی است، و پایان دادن به "حق وتو" یعنی پایان دادن به جریان زورگویی قدرتمندان در طول تاریخ که موجب ایجاد رنج فراوانی برای ملت‌ها در طول تاریخ شده ‌است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری جهت‌دار و برنامه‌ریزی شده میان دیپلماسی پارلمانی و دیپلماسی دولتی برای اتحاد مظلومان جهان، علیه زورگویی آمریکا در سازمان ملل، گفت: دیپلماسی پارلمانی و دیپلماسی دولتی باید در یک برنامه جهت‌دار و اساسی برای اتحاد ملل مظلوم جهان جهت از بین بردن حق وتو و پایاین دادن به این زورگویی علنی تلاش کنند.

ابراهیمی همچنین افزود: برای این اقدام باید از ظرفیت سازمان‌هایی مانند غیر متعدها، کنفرانس سران اسلامی، اتحادیه عرب و اتحادیه کشورهای آفریقایی استفاده کرد تا با اصلاح ساختار سازمان ملل، دست سلطه‌گران از دخالت و تصمیم‌گیری در امور سایر کشورها کوتاه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet