شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/07/02 15:33:00
سرویس بین الملل
کوهکن با استقبال از سخنان رییس جمهور در سازمان ملل:

پیشنهادهای ایران قدرت‌های استکباری را به چالش کشید

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد بررسی فعالیت‌های هسته‌ای کشورها از سوی رییس جمهور، در مجمع عمومی سازمان ملل را هوشمندانه و زیرکانه دانست و گفت: طرح این پیشنهاد از سوی جمهوری اسلامی ایران از یک سو توجه جهانیان را به اهداف صلح آمیز کشور ما جلب خواهد کرد و از سوی دیگر فعالیت‌های هسته‌ای کشورهایی پرمدعایی چون آمریکا و رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده و زیرسوال می برد.

"محسن کوهکن" نماینده لنجان درگفتگو با خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: مطرح کردن پیشنهاد بررسی فعالیت‌های هسته‌ای همه کشورها و تعریف سازوکاری مبتنی بر قواعد سازمان ملل برای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای کشورها آنهم از جایگاهی مثل سازمان ملل مطمئنا بسیار تاثیرگذارخواهد بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز مانند بسیاری از کشورها فعالیت‌های هسته‌ای خود را دنبال می کند اما مسلم این است که فعالیت‌های هسته‌ای ما با اهداف انسان دوستانه و علمی صورت می گیرد.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهداف فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: براساس فرمایشات رهبری معظم استفاده و بهره‌برداری از این تکنولوژی باید صلح آمیز باشد چرا که مبانی دینی ما اجازه استفاده از سلاح های کشتارجمعی و جنگ طلبانه را نمی دهد.

عضو هیئت رییسه مجلس طرح این پیشنهاد ازتریبون سازمان ملل را هوشمندانه و زیرکانه دانست و تصریح کرد: طرح این پیشنهاد از سوی جمهوری اسلامی ایران از یک سو توجه جهانیان را به اهداف صلح آمیز کشور ما جلب خواهد کرد و از سوی دیگر فعالیت‌های هسته‌ای کشورهایی پرمدعایی چون آمریکا و رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده و زیر سوال می برد.

کوهکن با تاکید بر اینکه قدرت‌های استکباری دنیا در مقابل این خواسته سکوت خواهند کرد، خاطرنشان ساخت: این کشورها اگر بخواهند با این پیشنهاد مقابله کنند مطمئنا از سوی افکار عمومی دنیا زیرسوال خواهند رفت و اگر بخواهند همراه و همگام با این پیشنهاد حرکت کنند خودشان با چالش روبرو خواهند شد.

وی ادمه داد: بنابراین نفس مطرح کردن این پیشنهاد از سوی جمهوری اسلامی ایران آنهم از تریبون سازمان ملل می تواند چراغ سبزی برای فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان باشد تا هم به جهانیان اثبات کنیم که فعالیت‌های ما انسان دوستانه و صلح آمیز است و هم هشداری نسبت به فعالیت‌های جنگ طلبانه و ساخت کلاهک‌های اتمی از سوی کشورهایی چون آمریکا و هم پیمانان اروپایی‌اش و رژیم صهیونیستی باشد.

نماینده مردم لنجان در ادامه به پیشنهاد رییس جمهور مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی حادثه 11 سپتامبر اشاره کرد و اظهار داشت: طرح این پیشنهاد در مجمع عمومی سازمان ملل ابتکارعمل خوبی از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران بود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه از حادثه 11 سپتامبر سواستفاده شده است، گفت: متاسفانه دولت آمریکا با این ادعا که گروه القاعده مسئول انجام این اقدام بوده است انگشت اتهام را به سوی اسلام و مسلمانان گرفت و به این بهانه به مردم افغانستان حمله کرد.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم قدرت‌های استکباری در آینده نیز با شیطنت از این حادثه به عنوان عاملی درجهت اسلام ستیزی و مسلمان کشی در غرب استفاده کنند.

عضو هیئت رییسه مجلس با بیان اینکه طرح این پیشنهاد فارغ از قبول یا رد آن علامت سوالی در مقابل این حادثه خواهد بود، گفت: این علامت سوال موجب خواهد شد آیندگان که به اسناد و مدارک این حادثه رجوع می کنند به راحتی ادعاهای حاکمیت آمریکا مبنی بر دخالت مسلمانان در این حادثه را نپذیرند.

کوهکن افزود: اگر گروه مستقلی این حادثه را بررسی کند و مشخص شود گروه‌های تروریستی با حمایت حاکمیت آمریکا و سازمان سیا به بهانه حمله به افغانستان این اقدام را انجام داده‌اند مطمئنا رسوایی بزرگتر از واترگیت برای حاکمیت آمریکا خواهد بود و آنها را با چالش جدی در برابر ملتشان روبرو خواهد کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس در پایان با تاکید بر اینکه حتی ثبت این پیشنهاد در اسناد سازمان ملل بسیار تاثیرگذار و مهم خواهد بود، خاطر نشان ساخت: باید تلاش کرد سازمان ملل به سمت تحقق این دو خواسته مهم حرکت کنند ولی حتی اگر این اتفاق نیفتد باز هم معتقدم طرح این دو پیشنهاد بسیار منطقی،هوشمندانه و معقول بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet