هدر موبایل
1389/07/02 15:34:00
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

روس‌ها چاره ای جز عمل به تعهدات خود ندارند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه روس ها چاره ای جز این ندارند که به تعهدات خود در قبال ایران عمل کنند، اظهار کرد: در صورت عمل نکردن مسکو به تعهدات خود در موضوع اس – ۳۰۰، جمهوری اسلامی باید از طریق مجامع حقوقی بین المللی پیگیری کند تا آنها به تعهدات خود عمل کنند.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه که گفته کشورش موشک های اس-300 را به ایران نمی دهد، گفت: قرارداد اس - 300 یک قرارداد بین المللی است و این قرارداد قبل از صدور قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل منعقد شده و روسیه متعهد بوده که به تعهدات خود عمل کند.

نماینده ورامین با اظهار اینکه روسیه طبق قراردادی که با جمهوری اسلامی منعقد کرده چاره‌ای جز این ندارد که به تعهدات خود عمل کند، خاطرنشان کرد: مقامات کرملین مجبور هستند که به تعهدات خود در قبال تهران عمل کنند.

وی ادامه داد: در غیر این صورت از طریق مجامع حقوقی بین المللی موضوع عدم پایبندی روس‌ها به تعهدات خود قابل پیگیری است.

نقوی با اعلام اینکه متاسفانه روس‌ها در عمل به تعهدات خود آدم‌های پشت سراندازی هستند و این را در موضوع نیروگاه اتمی بوشهر هم نشان داده‌اند، افزود: مقامات کرملین با غربی‌ها معمولا در موضوع ایران وارد معامله شده و از آن به عنوان اهرمی برای بهره برداری سیاسی خود استفاده می کنند.

"نیکلای ماکاروف" رییس ستادکل نیروهای مسلح روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو سیستم‌های دفاع موشکی اس-300 را به دلیل تحریم های شورای امنیت علیه ایران، به تهران ارائه نخواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet