هدر موبایل
1389/07/02 13:28:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

روسیه فارغ از فشار صهیونیست‌ها به تعهدات خود عمل کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه موشک های "اس- ۳۰۰" به ایران را به نفع روسیه دانست.

"محمد کریم عابدی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه که گفته کشورش موشک های اس-300 را به ایران نمی دهد، گفت: پیش از این، خود روس ها علاقه مند بودند که موشک‌های اس- 300  به ایران بدهند؛ چرا که این به نفع مسکو بود.

نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه با اشاره به حضور ناتو در مرزهای روسیه، خاطرنشان کرد: روس ها اگر متوجه باشند ناتو آنها را احاطه کرده و این به نفع آنها است که موشک های اس -300 را به ایران بدهند.

عابدی به قرارداد روسیه با جمهوری اسلامی برای ارائه موشک های اس- 300 اشاره کرد و گفت: ارائه این موشک ها  به تهران توافق دو جانبه بوده که طبق قوانین بین المللی معتبر است و مسکو باید به تعهدات خود عمل کند.

وی همچنین با اشاره به عمل روس ها به تعهدات خود در نیروگاه اتمی بوشهر، خاطرنشان ساخت: همانطوری که مسکو در موضوع نیروگاه بوشهر به تعهدات خود عمل کرد به نفع کرملین است که در مورد موشک های اس 300 نیز به تعهدات خود عمل کند.

عابدی در ادامه با یادآوری توانمندی موشکی ایران، اظهار کرد: هرچند که جمهوری اسلامی خود با تولید انواع موشک ها، قدرت دفاعی خودش را افزایش داده، اما به صلاح مسکو است که برای حفظ پرستیژ خود در عرصه بین المللی به تعهداتش عمل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین با اظهاراینکه فشارهای زیادی به مقامات کرملین وارد می شود تا به تعهدات خود در قبال تهران عمل نکنند، افزود: اگر قرار باشد، روس ها تحت فشار صهیونیست‌ها به تعهدات خود پایبند نباشند، این برای آنها خیلی بد است.

عابدی در این راستا به قول 190 میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به مسکو برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین اشاره کرد و گفت: این برای روسیه خیلی بد است که به خاطر فشار صهیونیست‌ها به تعهدات خود عمل نکنند.

نماینده طبس با اعلام اینکه مطمئنا مجلس نحوه رفتار روس ها در قبال تعهدات خود را در معادلات دو کشور در آینده لحاظ خواهد کرد، افزود: موضوع عدم ارائه موشک های اس- 300 از طریق وزارت دفاع پیگیری می شود و دیگر نیازی به پیگیری این موضوع از سوی مجلس نیست.

رییس ستادکل نیروهای مسلح روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو سیستم‌های دفاع موشکی اس-300 را به دلیل تحریم های شورای امنیت علیه ایران، به تهران ارائه نخواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet