هدر موبایل
1389/07/02 15:47:00
سرویس بین الملل
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و چین با اشاره به اظهارات جدید رییس مجلس امارات:

ایران موضوع مالکیت جزایر سه‌گانه را به رسمیت نمی‌شناسد

**عضو گروه دوستی پارلمانی چین و ایران با تاکید بر اینکه درخواست امارات از چین مبنی بر میانجی گری بین ایران و امارات به منظور تعیین مالکیت جزایر سه گانه از نظر جمهوری اسلامی ایران موضوعیت ندارد، خاطرنشان ساخت: این پیشنهاد مطمئنا پیشنهاد خود دولت امارات نیست بلکه در ادامه همان جوسازی‌های دولت آمریکا است تا ازاین طریق آرامش و صلح منطقه و روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس را برهم زند.

"جواد آرین منش" نماینده مشهد و کلات درگفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص درخواست امارات از چین مبنی بر میانجیگیری بین ایران و امارات به منظور تعیین مالکیت جزایر سه گانه، اظهار داشت: این پیشنهاد مطمئنا پیشنهاد خود دولت امارات نیست، بلکه نقشه‌ای برنامه ریزی شده از سوی حامیان غربی این کشور است.

وی افزود: این پیشنهاد در ادامه همان جوسازی‌های دولت آمریکا است تا از این طریق آرامش و صلح منطقه و روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس را برهم زند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اینگونه سیاست‌های تفرقه افکنانه دولت آمریکا را قدیمی و منسوخ شده دانست و گفت: هرگاه رابطه کشور ما با کشورهای منطقه خصوصا کشورهای حوزه خلیج فارس استحکام بیشتری پیدا کرده است آمریکایی‌ها تلاش کرده اند با هر بهانه‌ای به این روابط خدشه وارد کنند.

آرین منش تصریح کرد: این اقدامات مداخله جویانه در ادامه همان سیاست قبلی این کشور است که اختلاف بینداز و حکومت کن.

عضو گروه دوستی پارلمانی چین و ایران با بیان اینکه آرامش درمنطقه به هیچ وجه به نفع آمریکا و هم پیمانانش نیست خاطرنشان ساخت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان اروپایی‌اش با فروش اسلحه و مهمات جنگی به کشورهای حوزه خلیج فارس و ایجاد اختلاف و درگیری بین این کشورها زمینه را برای حضور پررنگ تر خود در منطقه فراهم می کنند.

نماینده مشهد با انتقاد از سیاست‌های برخی کشورهای عربی در ارتباط با آمریکا اظهار داشت: متاسفانه برخی کشورهای عربی وابسته در منطقه درجهت خواسته‌های این قدرت‌های استکباری حرکت می کنند و شرایط منطقه را به سمت ناامنی سوق می دهند.

این نماینده اصولگرای مجلس جزایر سه گانه را جز لاینفک خاک کشورمان دانست و گفت: طرح پیشنهاد مذاکره و گفتگو یا میانجی‌گری در خصوص مالکیت این جزایر از نظر جمهوری اسلامی ایران هیچ موضوعیتی ندارد.

آرین منش تاکید کرد: کشور امارات بهتر است به جای وابسته بودن به آمریکا و رژیم صهیونیستی خود را به جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای منطقه نزدیک کنند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و چین در ادامه با بیان اینکه چین روابط خوب و مثبتی با جمهوری اسلامی ایران دارد، تصریح کرد: با سابقه‌ای که در روابط دو کشور وجود دارد مطمئنا این کشور با سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران خصوصا دراین مورد خاص آشناست و می داند حاکمیت ایران اصل طرح این موضوع را به رسمیت نمی شناسد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: با توجه به رابطه نزدیک کشور چین با ایران گمان نمی کنم این کشور درخواست امارات برای میانجی گری را بپذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet