هدر موبایل
1389/07/02 14:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
توکلی:

مواضع احمدی‌نژاد در سازمان‌ملل و مصاحبه‌ لری‌کینگ بسیار هوشمندانه بود

**رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و مصاحبه‌ با لری کینگ بسیار هوشمندانه، با خبرویت کامل سیاسی و منطبق با حکمت، عزت و مصلحت بود.

احمد توکلی در گفت‌وگو با فارس افزود: سخنان آقای احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل در تکمیل جهت‌گیری‌های چند سال گذشته ایشان بود و از نظر ایجابی و سلبی نکات قابل توجهی داشت.

وی گفت: سخنان رئیس‌جمهور از نظر ادبیات به کار گرفته شده ادبیات توحیدی و از نظر سیاسی هوشمندانه بود. محورهای سلبی از مهم‌ترین مسائل داخلی و بین‌المللی اظهارات رئیس جمهور بود که از آن می توان به مسئله هسته‌ای ایران، جنگ‌افروزی‌ها در خاورمیانه، ساختار ظالمانه سازمان‌های بین‌المللی اشاره کرد.

وی گفت: آقای احمدی نژاد در رویکرد ایجابی، پیشنهادهای قابل توجهی مانند انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس یا پیشنهاد اصلاحات در ساختار سازمان ملل و ایجاد کمیته حقیقت‌یاب درباره 11 سپتامبر برا مطرح کرد.

وی تأکید کرد: اظهارات رئیس‌جمهور بسیار منطقی و عقلانی و همچنین برانگیزاننده کشورهای تحت ستم و جهان سوم بود. خصوصا آنجا که مدیریت بر جهان را جزء با مشارکت برابر همه کشورها غیرعادلانه می خواند.

احمد توکلی یادآور شد: آقای احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای که با آقای لری کینگ داشتند، مواضع بسیار هوشمندانه و با خبرویت کاملا سیاسی مطرح کردند و از این جهت باعث سرافرازی ما شدند.

وی افزود: فکر می‌کنم این نطق و این مصاحبه مصداق درستی از رعایت حکمت، عزت و مصلحت در دیپلماسی خارجی ایران بود. اینکه بعضی از مخالفان، خروج هیئت حاکمه آمریکا و هم پیمانانش را از صحن سازمان ملل و در حین نطق آقای احمدی‌نژاد نشانه منفی بگیرند، ننگ برای مدعیان چند صدایی است نه رئیس‌جمهور ایران. این اقدام شبیه پنبه ‌در گوش کردن ابوجهل در برابر پیام الهی بود و چیزی از عظمت این پیام الهی کم نمی‌کند. بلکه نشانه حماقت ابوجهل‌های زمان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet