هدر موبایل
1389/07/02 17:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

راه نجات ملت‌ها اجرایی‌شدن پیشنهادهای ایران در سازمان ملل است

**عضو فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: پیشنهادهای رئیس جمهور اسلامی ایران راه نجات ملت‌ها از استعمار نوین است و اگر سازمان ملل صداقت دارد در جهت اجرای این ایده‌ها حرکت کند.

حمید رسایی نماینده تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با فارس مواضع شب گذشته رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را برگرفته از فرهنگ ملت مسلمان ایران و همراه با عزت، افتخار و استدلال عنوان کرد.

وی افزود:جنس صحبت‌های آقای احمدی‌نژاد در سازمان ملل از جنس واقعی و حقیقی او بدون هیچگونه اضافات و پیرایه‌ها بود.

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس گفت: مواضع آقای احمدی‌نژاد در صحن سازمان ملل در حقیقت همان نکاتی بود که انتظار داریم رئیس‌جمهور در همه مواقع مواضعی از این دست اتخاد کند.

رسایی با بیان اینکه مواضع رئیس‌جمهور انتظارات مردم ایران از وی را برآورده کرد، افزود: مردم از آقای احمدی‌نژاد انتظار داشتند علاوه بر به چالش کشیدن قدرت‌های بزرگ و افشای ظلم و ستم‌ها از مبانی دینی به صراحت دفاع و توطئه قرآن سوزی را تبیین کند.

وی ادامه داد: همچنین مردم انتظار داشتند که رئیس‌جمهور از تریبون رسمی سازمان ملل که مورد توجه رسانه‌های متعدد و بزرگ دنیاست از مالک و صاحب حقیقی ما یعنی وجود مقدس امام عصر (عج) یاد کند که رئیس‌جمهور این انتظار را برآورده کرد.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس هشتم گفت: مواضع شب گذشته رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل فصل جدیدی در روابط دیپلماتیک دنیا باز می‌کند.

رسایی افزود: هر جلسه سازمان ملل و گفت‌وگوی احمدی‌نژاد با رسانه‌های خارجی در واقع پتکی در جهت استحکام میخ حاکمیت جریان عدالت‌طلب در دنیای پر ظلم و ستم امروز است.

وی خاطر نشان کرد: موضع‌گیری احمدی‌‌نژاد نه تنها ملت‌ها بلکه رؤسای دولت‌ها را به فکر می‌اندازد تا برای اصلاح مدیریت جهانی تدبیری اندیشیده و گامی بردارند.

این نماینده مجلس گفت: مواضعی که از سوی رئیس‌جمهور در سازمان ملل اتخاذ شد در واقع همان موضوعاتی است که رهبر معظم انقلاب از آنها به عنوان امور اصلی یاد می‌کنند.

رسایی افزود: برخی مواضع آقای احمدی‌نژاد در داخل کشور که مبنای آنها اختلاف سلیقه است از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان امور فرعی دیده می‌شود.

وی بر همین اساس به نخبگان و تمامی شخصیت‌ها توصیه کرد که در بررسی و موضع‌گیری نسبت به مواضع رئیس‌جمهور بر اساس اصلی و فرعی بودن موضوعات برخورد و مواضع‌ خود را به گونه‌ای تنظیم کند که امور اصلی در سایه بزرگ‌نمایی مسائل فرعی از یاد نرود.

خبرنگار فارس از عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره پیشنهادات رئیس‌جمهوری کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل برای نامگذاری سال 2011میلیادی به عنوان سال خلع سلاح هسته‌ای و همچنین تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی حادثه 11 سپتامبر سوال کرد که وی پاسخ داد: اگر اراده‌ای در سازمان ملل برای پیگیری و پاسخگویی به مطالبات و حوق ملت‌ها وجود داشته باشد باید از پیشنهادات شب گذشته آقای احمدی‌نژاد استقبال کند.

وی ادامه داد: هنگامی که مواضع آقای احمدی‌نژاد بررسی شود متوجه می‌شویم چرا جریان ظلم و ستم و قدرت‌های زورگو از چنین مواضعی گریزانند.

رسایی ادامه داد: نظام سلطه از پیشنهاد نامگذاری سالی برای گفتگوی تمدن‌ها که مطالبه عمومی برای احقاق حقوق ملت‌ها را در پی نداشت مورد استقبال قرار داد اما امروز نظام سلطه از مواضع احمدی‌نژاد به دلیل ایجاد مطالبه حقوق ملت‌‌ها گریزان است.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تأکید کرد: اگر سازمان ملل صداقت دارد باید پیشنهادات جمهوری اسلامی را جدی بگیرد چرا که برای نجات ملت‌ها از استعمار نوین چاره‌ای جز تحقق این پیشنهادات نیست.

رسایی در پایان از کشورهای مستقل و ملت‌های آزادی‌خواه خواست که از پیشنهادات ایران حمایت کرده و سازمان ملل را برای اجرایی کردن این ایده‌ها در جهت تحقق مطالبات خود تحت فشار قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet