خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/07/02 16:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بنایی:

مردم باید از روند اجرای قانون هدفمندی آگاه شوند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بر همه مسئولان و کارشناسان مسلم است که با اجرای این قانون فشاری به جامعه وارد می شود که با تدابیر دولت باید این فشار را از سر بگذرانیم پس بهتر است نسبت به اتفاقاتی که در آینده رخ می دهد مردم را آگاه کنیم .

علی بنایی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه تا مبلغ یارانه نقدی که قرار است به مردم پرداخت شود، مشخص نشود مردم همچنان سرگردان خواهند بود گفت: البته این بخشی از سرگردانی مردم است بخش دیگر آن مربوط به روند افزایش قیمت هاست که هنوز هیچ کس از آن خبر ندارد حتی ما نمایندگان مجلس نیز از روند وچگونگی اجرای این قانون بی خبریم.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور گفت: اینکه مدام تاکید شود که زندگی مردم از همان ابتدا بهبود خواهد یافت حرف درستی نیست. اگر هم ماهانه 30 هزار تومان به هر نفر پرداخت شود یارانه دریافتی یک خانواده پنج نفره 150 هزار تومان خواهد بود آیا با این وضع زندگی که ما از مردم سراغ داریم و این مبلغی که به دست آنان خواهد رسید، وضعیت زندگیشان بهبود پیدا می کند؟ نه چنین نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: نه درباره کسانی که کارمند هستند و حقوق ثابت دریافت می کنند این حرف صحت دارد نه آنان که مشاغل آزاد دارند. بر همه مسئولان و کارشناسان مسلم است که با اجرای این قانون فشاری به جامعه وارد می شود که با تدابیر دولت باید این فشار را از سر بگذرانیم پس بهتر است نسبت به اتفاقاتی که در آینده رخ می دهد مردم را آگاه کنیم .

وی ادامه داد: اگر مردم به طور کامل آگاه شوند که اجرای این قانون نیاز کشور است و برای تجهیز منابع کشور باید این قانون اجرا شود، تردیدی نیست که برای اجرا همکاری خواهند کرد، اما شرط آن است که مردم از ابعاد وچگونگی اجرا مطلع باشند و برای زندگی خود برنامه ریزی کنند.

بنایی گفت: اگر اطلاعات درست به مردم داده نشود این می شود که شایعات جای واقعیات را می گیرد و شایعه پراکنی برای اجرای این قانون اگر می خواهیم به درستی و با کمترین آسیب همراه باشد، به مصلحت نیست.

وی خاطرنشان کرد: مجلس هم هنوز به درستی از کم و کیف اجرای این قانون مطلع نیست، سئوالاتی که از مسئولان دولتی در این باره شده بدون پاسخ مانده است و نمایندگان هم قانع نشدند که این قانون با چه فرمولی قرار است اجرا شود.

نماینده قم گفت: صداقت مسئولان در اجرای این قانون موجب افزایش سطح مشارکت مردم واعتماد آنان خواهد شد. اما مردم باید بدانند و مطلع شوند که اجرای این قانون با سختی و فشاری بر آنان همراه است و سعی دولت آن است که این فشار را تقلیل دهد و اگر با نواقصی مواجه شد در پی حل آن برآید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet