هدر موبایل
1389/07/02 13:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون اجتماعی:

هدفمندکردن یارانه‌ها از روستاها آغاز شود

**رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن زمان اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها تاکید کرد که یکی از اهداف هدفمند کردن یارانه‌ها باید بازگرداندن جمعیت مهاجر به شهرهایشان باشد و دولت موظف است در این راستا انگیزه مردم را تقویت کند.

سلیمان جعفرزاده در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: اگر دولت هدفمند کردن یارانه‌ها را پیش از این اجرا کرده بود، طرح انتقال کارمندان از تهران به شهرستان‌ها این‌قدر با فشارهای مختلف روبرو نمی‌شد.

نماینده مردم ماکو و چالدران ادامه داد: من معتقدم هدفمند کردن یارانه‌ها باید از روستاها آغاز شود تا کسانی که به کلان شهرها مهاجرت کرده‌اند به شهر و روستای خود برگردند و اگر فردی در روستای خود ساکن نباشد یارانه به او تعلق نگیرد.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف هدفمند کردن یارانه‌ها باید این باشد که جمعیت مهاجر به شهرهای خود برگردند، همچنین دولت در این راستا باید تسهیلات و امکانات ارفاقی به مهاجران بدهد تا انگیزه آن‌ها برای بازگشت تقویت شود. در این صورت اگر 15 درصد از جمعیت شهری به روستاها باز گردند، هدفمند کردن یارانه‌ها به هدف اصلی خود نزدیک می‌شود.

رییس کمیسیون اجتماعی در پایان با تاکید بر لزوم رعایت همه جوانب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در هدفمند کردن یارانه‌ها، همچنین گفت که صرف پرداخت مبلغی به عنوان یارانه نقدی مشکل مردم را حل نمی‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet