خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/02 12:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دلخوش:

دولت پیش از تحمیل هزینه‌ها به جامعه، یارانه‌ها را به مردم پرداخت کند

**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت در راستای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باید آمار دریافتی و نیز تعداد خانواده‌های نیازمند و برخوردار را به درستی تفکیک کرده و پیش از تحمیل هزینه‌ها به جامعه، پرداخت یارانه‌ها را آغاز کند.

کاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که اگر هدفمند کردن یارانه‌ها به درستی اجرا شود، قطعا همه از آن بهره‌مند خواهند شد، گفت: درصورت اجرای درست این قانون، جامعه نیز به یک نقطه تعادل می‌رسد.

به گفته وی، در این راستا باید به مردم آموزش و آگاهی لازم داده شود و دستگاه‌های اجرایی هم باید وظایف خود را به درستی بدانند.

دلخوش، شیوه آزادسازی قیمت‌ها، نحوه اجرای قانون و شیوه بازپرداخت و بازتوزیع بین خانواده‌ها را امری بسیار مهم دانست و گفت:‌ اجرای درست قانون در اصلاح ساختار و پیشگیری از رانت و قاچاق و بالا بردن اطمینان مردم و عدالت اجتماعی موثر است.

وی با بیان این‌که دولت در مرحله اجرا می‌تواند به نقاط ضعف و قوت اجرای این قانون پی‌ ببرد، گفت: در این مرحله دولت باید نقاط ضعف را پوشش داده و نقاط قوت را تقویت کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: هم‌اکنون زمانی است که اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها برای کشور اثرگذار است، چراکه با بحث تحریم‌ها نیز مواجهیم، لذا قطعا ساماندهی بخش مصرف در اقتصاد کشور نیز یکی از کارهای مهم در این شرایط است، ‌ضمن این‌که بخش خصوصی و تعاونی‌ها این آمادگی را دارند که اقتصاد را در اجرا در دست بگیرند.

دلخوش اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بهترین زمینه برای ساماندهی اقتصاد کشور دانست و گفت: اگر این قانون به درستی اجرا شود، می‌تواند فضای جامعه را برای طی مراحل دیگر این قانون آماده کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet