ایام محرم 1398
1389/07/02 13:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سنندج:

سیاست‌های امروز ما باید همان سیاست رزمندگان در ایام دفاع مقدس باشد

**نماینده مردم سنندج گفت: ۸ سال دفاع مقدس یادواره‌ای است که باید هر سال احترام و ارج بیشتری برای آن قایل شویم.

امین شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه با دسیسه‌ی کشورهای اروپایی، آمریکا و اسراییل و با تحریک صدام و بعد از سرنگونی رژیم طاغوت، جنگ 8 ساله بر ما تحمیل شد، گفت: باید یاد و خاطره‌ 8 سال ایثار و فداکاری و رشادت‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران پاس داشته شود.

وی با طرح این سوال که « بعد از این 30 سال چه باید کرد؟»، گفت: به نظر می‌رسد یاد و خاطره‌ی لحظه به لحظه‌ی جنگ باید در اذهان تجسم شود و فداکاری جوانان در ایام جنگ از طریق نشر کتاب و هنر به نسل‌های بعدی منتقل گردد.

نماینده‌ مردم سنندج در مجلس، با اشاره به عملیات‌های مختلف انجام شده در دوران جنگ گفت: هرکدام از این عملیات‌ها باید به صورت کتاب درآمده و در اختیار نسل جوان قرار گیرد و به خاطر پاسداشت فداکاری‌های آن دوران باید هر ساله جوانان بیشتری را به مناطق جنگی اعزام کرد تا ضمن بازدید از مناطق عملیاتی، ایثارها و از خودگذشتگی جوانان ایرانی برای آنها بازگو شود.

شعبانی تاکید کرد: مهم‌ترین دستاورد و یادگاری که باید باقی بماند و نسل آینده از آن استفاده کند این است که از هر عملیاتی نشر یا کتابی داشته باشیم، که این مساله خود می‌تواند بعد از 30 سال در ذهن جوان امروزی که در ایام جنگ حضور نداشته و نمی‌داند 8 سال دفاع مقدس یعنی چه، تاثیر زیادی داشته باشد.

وی معتقد است: سیاست‌های امروز ما باید هم‌چنان دنباله‌رو همان سیاستی باشد که رزمندگان در ایام دفاع مقدس داشتند و امروز هم باید همان سیاست‌ها و شور و انگیزه‌ها به‌ویژه در بین جوانان امروز ایجاد شود تا اگر کشوری نیت سویی علیه کشور ما داشت، آن انگیزه بار دیگر در جوانان امروز به وجود آید و در برابر دشمنان به‌پا خیزند؛ چرا که هر لحظه کشورهای بیگانه با تحریم‌ها و به تازگی در قالب اهانت به قرآن کریم قصد دارند کشور ایران را زیر سلطه‌ی خود قرار دهند. این مسائل باید بین جوانان امروز به وجود آید تا حماسه و آمادگی زمان جنگ را داشته باشند.

شعبانی با اشاره به این‌که در زمان جنگ تنها 7 سال داشته است، گفت: با وجود سن کم شاهد خاطرات زیادی از حمله‌ی دشمن به شهرهای مریوان و بانه بوده‌ام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet