ایام محرم 1398
1389/07/02 14:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هدایت‌خواه:

نحوه‌ منتقدان بیرون از دایره مسوولان موجب بی‌اعتمادی مردم نشود

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قطعا روحانیت با توجه به ظرفیت و توانمندی که دارند، می‌توانند نقش اصلی را در عرصه‌ی تقویت اعتقادات مردم ایفا کنند.

ستار هدایت‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه موضوع وحدت یکی از محورهای اصلی مورد تاکید حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و از عوامل پیروزی ما در عرصه‌های مختلف انقلاب و پس از آن بوده،‌ گفت: مقام معظم رهبری با آسیب‌شناسی که از وضعیت موجود دارند، از یک طرف تفرقه و تشتت را در شرایط فعلی خطر جدی برای جامعه احساس کرده و از طرفی هم مساله‌ی وحدت را صرفا در گفته و شعار و به عنوان یک نیاز کافی نمی‌دانند.

وی افزود: همان‌گونه که ایشان تاکید داشتند، ممکن است خیلی‌ها در مقام گفتار و شعار، حرف از وحدت بزنند و دعوت به وحدت کنند، اما مجموعه رفتارهای عملی و موضع‌گیری‌های آنها به گونه‌ای باشد که خود سبب تفرقه و تشتت باشد. لذا تاکید داشتند که از طرح مطالب صرفا شعاری و گفتاری در زمینه‌ی وحدت پرهیز شود و در کنار آن باید با در عمل، رفتار و مجموعه تعاملات افراد و قوای مختلف، این وحدت عینیت پیدا کند.

نماینده‌ی مردم دنا و بویر‌احمد در خانه ملت درعین حال خاطر نشان کرد: قطعا رفتار روحانیت به دلیل نقشی که از لحاظ الگویی برای آحاد جامعه دارند و به عنوان یکی از گروه‌های مرجع اصلی در تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و سیاسی جامعه محسوب می‌شوند، تاثیر بسیار زیادی بر رفتار آحاد جامعه دارد.

هدایت‌خواه با اشاره به طراحی‌های دشمن برای بی‌اعتماد‌کردن مردم نسبت به کارگزاران نظام نیز گفت: دراین زمینه از یک طرف باید کسانی که بیرون از دایره مسوولان قرار داشته و ممکن است به نحوی در بیرون انتقاد کنند، نحوه‌ی انتقادشان به گونه‌ای باشد که موجب بی‌اعتمادی نشود و خدماتی که مسوولان و خدمتگزاران کشور در بخش‌های مختلف عرضه می‌کنند، به درستی به مردم معرفی شود.

وی افزود: از طرف دیگر خود مسوولان نیز باید تلاش کنند مجموعه‌ عملکرد‌ها و رفتارهایشان به گونه‌ای باشد که موجب بی‌اعتمادی مردم نشده، بلکه برعکس اعتماد متقابل مردم را جلب کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مسولان با کارآمد‌کردن نظام در عرصه‌های مختلف و پاسخگویی به خواسته‌ها، نیاز‌ها و مطالبات به حق مردم، این اعتماد عمومی را جلب کرده و از سوی دیگر سعی کنند ارتباطات خود را با مردم نزدیک‌تر کنند، که خوشبختانه تا حدود زیادی این اتفاق رخ داده است.

وی تاکید کرد: سطح زندگی مسولان باید به سطح زندگی مردم نزدیک‌تر شود و به وعده‌هایی که به مردم می‌دهند، عمل نمایند و وعده‌ای را که نمی‌توانند عملی کنند، هرگز به مردم ندهند.

وی با اشاره به نقش روحانیون در تقویت اعتقادات دینی مردم نیز گفت: نیروی اصلی ملت ما در مبارزه با استکبار و قدرت‌های جهانی، نیروی ایمان و اعتقاد بوده است، هرچند دشمنان ما از لحاظ امکانات، تکنولوژی و سلاح‌های پیشرفته از ما بسیار قوی‌ترند، اما آن چیزی که ملت ما را در مقابل همه‌ی این توطئه‌ها بیمه کرده و در همه‌ی عرصه‌ها موفقیت و سربلند بیرون آورده، همین باورها و اعتقادات دینی ما بوده و نقطه‌ی قوت اصلی ما هم همین مساله است.

نماینده‌ی مردم دنا و بویر‌احمد در مجلس خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی برای این‌که دشمن را مانند گذشته مایوس کرده و نقطه‌ی تهاجم اصلی دشمن را، که همین باورها و اعتقادات دینی مردم است، به گونه‌ای تقویت کنیم که دشمن ناکام شود که در این راستا، روحانیون به دلیل ماهیت و ذات کار و وظایفی که دارند، مسوولیت اصلی را دراین عرصه برعهده دارند.

وی به فرصت‌های روحانیون در بخش‌های مختلف نماز‌های جمعه، جماعت و در نهادهای فرهنگی، دینی و تبلیغی اشاره کرد و گفت: روحانیون می‌توانند شبهات دشمن را پاسخ داده و آسیب‌هایی که در جامعه برای اعتقادات و باورهای دینی ممکن است پدید آید، را شناسایی کرده و با یک آسیب‌شناسی دقیق، به چاره‌اندیشی و درمان این آسیب‌ها بپردازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet