ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/02 15:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

جریانات تروریستی منطقه در حادثه بمب‌گذاری مهاباد دست داشته‌اند

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: جریانات تروریستی منطقه در حادثه بمب گذاری مهاباد دست داشته‌اند.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: نوع بمب گذاری انجام گرفته در مهاباد نشان می دهد گروههای ضد انقلاب چنین اقدامی را صورت دادند و اساسا کشتار و زخمی کردن مردم بی گناه، که اکثریت آنها را زنان و کودکان تشکیل می دادند، کار افرادی جز ضد انقلاب نیست.

وی گفت: به نظر می رسد جریانات منطقه‌ای مانند پژاک، که از ایجاد ارتباط مطلوب و مناسب میان حاکمیت کشور و مردم هرسناک‌اند، در این ماجرا دخیل بوده‌اند.

وی تصریح کرد: بدیهی است که هدف آنها از بین بردن اتحاد و همدلی بین مردم و مسوولان کشور است.

جهانگیرزاده با بیان اینکه نمی توان گفت عاملان بمب گذاری از قبل اطلاع داشتند که محل بمب کار گذاشته شده برای زنان و کودکان است، اظهار کرد: باید در نظر داشت که این لطف خدا بود که با این بمب گذاری در میان زنان و کودکان بی گناه، ماهیت واقعی و پلید دشمنان نظام جمهوری اسلامی مشخص شود، چراکه برای آنها زن و مرد، کودک و یا سالروز جشن یک حماسه ملی فرقی ندارد و تنها بدنبال اهدافی هستند که سال هاست آنرا پیگیری می کنند و تاکنون به نتیجه‌ای دست نیافته‌اند.

وی ادامه داد: حادثه روی داده در میان زنان و کودکان عمق این فاجعه را بیشتر می کند و میزان تاسف و تاثر را در این میان افزایش می دهد.

جهانگیرزاده با بیان اینکه بحث دیگری علاوه بر ناامن جلوه دادن استان آذربایجان غربی وجود دارد، عنوان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی تلاش می کنند با ایجاد درگیری‌های قومیتی، به اهداف خود برسند و نقطه آغاز آن‌را چنین حوادثی قرار داده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به ارزیابی خود از محکومیت حادثه بمب گذاری مهاباد توسط وزرای خارجه آمریکا و چند کشور غربی دیگر، گفت: هرکسی در هر جایی که حادثه تروریستی را محکوم کند، جای سپاسگزاری دارد و بمب گذاری مذکور یک حادثه تروریستی آشکار است، اما باید در نظر داشت عمده تامین منابع نیازهای گروهک‌های تروریستی منطقه از طریق کشور آمریکا انجام می گیرد و این گروهک ها بدون کمک غرب نمی توانند سرپا باشند، بنابراین وزرای خارجه این کشورها بیشتر از محکومیت چنین اقداماتی باید بدنبال ارتباطات مالی و پشت پرده گسترده میان سرویس‌های اطلاعاتی خود با گروهک‌های فوق باشند.

وی تصریح کرد: زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا از جریانات و خشونت‌های داخلی ایران حمایت می‌کرد باید به یاد می داشت که چنین خشونت‌هایی همیشه در سطح اعتراضات خیابانها نیست و بخشی از آنها به چنین مسائلی که قطعا با حمایت خود غربی‌ها صورت می گیرد، اتفاق می افتد.

وی عنوان کرد: ما در زمان آزادی حاج‌احمدی (رییس گروهک تروریستی پژاک) در آلمان گفتیم و هشدار دادیم که غرب دچار یک اشتباه فاحش و استراتژیک می شود، چراکه وی فرد فوق العاده جنایتکاری است که جنایتکاران اجیر شده‌ی وی، زنان و کودکان بی گناه ما را می کشند، اما آنها توجهی نکردند بنابراین غرب بدنبال چنین برخوردی، که یک حادثه تروریستی را محکوم کند، نیست و چنین محکوم کردن‌هایی تنها و تنها نمک پاشیدن بر زخم خانواده‌های داغ دیده قربانیان است.

جهانگیرزاده در پاسخ به اینکه آیا دشمنان نظام بدنبال از بین بردن امنیت در مناطق مرزی کشور هستند، گفت: از سال 83 که بحث جریانات قومیتی کشور با بستر سازی کشورهای غربی برای گروهک‌های تروریستی منطقه شروع شد همچنان توسعه منازعات استان‌ها و قومیت‌ها از سوی غربی‌ها دنبال می شود و طبیعی است میزان آسیب پذیری مناطق مرزی، که نقطه ضعف آنهاست، موجب افزایش برخوردها در منطقه شده و فضای ناامنی را در این مناطق بوجود می آورد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا دستگیری عاملان حادثه بمب گذاری مهاباد را تایید می کنید یا خیر؟ اظهار کرد: اطلاع دقیقی در این رابطه به من گزارش نشده است و تنها منبع من نیز همین اخبار رسانه هاست و درستی آن را هنوز نمی دانم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet