هدر موبایل
1389/07/02 16:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ تالش و رضوان شهر:

دفاع مقدس میراث ارزشمند انقلاب اسلامی است

**نماینده‌ تالش و رضوان شهر گفت: ۸ ساله جنگ و دفاع مقدس جزیی از میراث ارزشمند انقلاب ماست که امید است بتوانیم از اصول و ارزشهای انقلاب و میراثی که رزمندگان و شهدا برایمان به یادگار گذاشتند به خوبی حفاظت و پاسداری کنیم.

بهمن محمد یاری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از چگونگی بهره‌گیری از دستاوردهای دفاع مقدس در سیاستگذاری‌ها و منش و روشها گفت: خوشبختانه ملت ایران با وجود آن که سالهای اولیه انقلاب را سپری می‌کرد و ارتش و سپاه انسجامی نداشت، به همت مردم توانست از کیان ملی خود دفاع کند.

وی با بیان اینکه این دوران برای همیشه به عنوان یک افتخار در تاریخ کشور ما باقی خواهند ماند، افزود: ما باید آن دوران را به عنوان یک میراث گرانبهای انقلاب، امام راحل، شهدا و ایثارگران پاس بداریم و همیشه در سرلوحه‌ی افتخارات کشور ثبت کنیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر ثبت حقایق و واقعیات تاریخ جنگ به شکلی که اتفاق افتاده و سپردن آنها به سینه تاریخ گفت: این مساله باعث خواهد شد نسلهای بعد بتوانند از این اتفاق، مطلع شده و قدرایثارگری‌ها و تلاشهایی که برای حفظ انقلاب صورت گرفته را بدانند. قطعا چهره ددمنشانه دشمنان یعنی رژیم بعثی و حامیان او نیاز به تبیین دارد، یعنی باید به درستی اهداف و نیات پلید آن‌ها بازگو شود.

محمد‌یاری، تبیین این مسائل را برای نسل‌های بعد از جنگ مورد توجه داد و گفت: این‌ها مسائلی است که هر کدام نیاز به بازخوانی، تذکر و یادآوری دارد مخصوصا باید روش‌های جنگی که در آن زمان بوده و یا کاستی‌هایی که وجود داشته همه تبیین و مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده‌ مردم تالش و رضوانشهر در ارزیابی از دریافت غرامت از کشور عراق نیز خاطر نشان کرد: ‌در پذیرش قطعنامه یکی از مواردی که مورد توجه قرار گرفت معرفی متجاوز بود و قطعا با توجه به آن که رژیم عراق به عنوان متجاوز شناخته شد، باید خساراتی که به کشور ما - اعم مادی و معنوی -وارد کرده را بپردازد و این مساله جزء قطعنامه 598 بوده و همه باید یکصدا حقوق کشور و ملت ایران را مطالبه کنیم. چرا که در این جنگ متحمل آسیبهای جدی مادی و معنوی شدیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: خوشبختانه حقانیت ما در جنگ به اثبات رسید که امیدواریم موضوع گرفتن غرامت و جبران خسارت هم انجام شود.

وی با اشاره به حضور خود در ایام دفاع مقدس تصریح کرد: بنده در مناطق جنوب و غرب کشور در کنار رزمندگان حضور داشته و شاهد ایثارگریهای زیادی از رزمندگان عزیزمان بودیم. حتی در پاسگاهی حضور داشتیم که در فاصله شاید 50 متری سنگرها دشمن قرار داشت و بعضا افراد در تیررس قرار می‌گرفتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet