ایام محرم 1398
1389/07/03 10:19:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

روس‌ها با تحریم ایران مرتکب اشتباه استرتژیک شدند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه روس ها با تحریم ایران یک اشتباه استرتژیک مرتکب شده اند،گفت: خوب است مقامات کرملین منطقی عمل کرده و منافع خود را فدای صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها نکنند.

"محمود احمدی بیغش" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به تحریم های روس‌ها علیه ایران، گفت: اعمال تحریم‌های جدید از سوی مقامات کرملین علیه تهران یک حرکت طبیعی است و آنها بیشتر به دنبال زیاده خواهی از جمهوری اسلامی هستند.

نماینده شازند با اظهار اینکه متاسفیم که روس‌ها عنان خود را به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها داده‌اند، افزود: مقامات کرملین دقیقا فرمانبردار آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها شده اند.

وی با اشاره به تلاش واشنگتن و تل آویو برای بر هم زدن روابط دو کشور ایران و روسیه، گفت: آنها  تا حدودی موفق شده اند که روس‌ها را با خود علیه تهران همراه سازند.

احمدی خطاب به مقامات روسی، خاطرنشان کرد: به مقامات کرملین توصیه می کنیم که به این نکته توجه داشته باشند که  جمهوری اسلامی برای آنها یک همسایه خوب و اهل تعامل منطقی بوده و نه آمریکا و صهیونیسم.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به توسعه اقدامات ضد ایرانی مسکو علیه تهران، خاطرنشان ساخت: روس ها با تحریم ایران یک اشتباه استراتژیک مرتکب شده اند و باید بدانند که همان جمهوری اسلامی که 30 سال در زمان جنگ به سیم خاردار نیاز داشت و آنها از ارائه آن به ایران ابا داشتند دیری نخواهد انجامید که  به آنها اس- 300 بفروشد.

احمدی با اظهار اینکه خوب است روس ها کمی فکر کرده و منطقی عمل کنند، افزود: مقامات کرملین نباید منافع خود را فدای صهیونیست ها و آمریکایی ها بکنند.

کاخ کرملین اخیرا با صدور بیانیه ای، اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه دستور داد تحریم های متنوعی علیه تهران از جمله منع انتقال سامانه های دفاع موشکی اس -300 به ایران اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، براساس دستور صادر شده از سوی دیمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه، صادرات "تانک، زره پوش رزمی، ضد هوایی از نوع سنگین، بالگردهای رزمی و ناوهای جنگی" و لوازم و قطعات آنها به ایران ممنوع خواهد بود.

انتقال زمینی یا هوایی این تسلیحات و تجهیزات جنگی برای ایران از طریق روسیه یا انتقال آنها به وسیله کشتی هایی با پرچم روسیه هم ممنوع خواهد بود.

 بر این اساس، انتقال فناوری های مربوط به فعالیت های هسته ای یا موشک های بالستیک از روسیه به ایران هم منع شده است.

مدودف همچنین انتقال انواع موشک هایی که در پرونده تحریم ایران در سازمان ملل متحد آمده و لوازم و قطعات آنها را نیز به ایران ممنوع کرد.

همچنین سرمایه گذاری های ایران در فعالیت های بازرگانی مواد حساس هسته ای از جمله غنی سازی در روسیه ممنوع می شود و شماری از اتباع ایرانی به دلیل  ارتباط با فعالیت های هسته ای یا موشکی ایران از ورود به روسیه یا عبور ترانزیتی از آن منع می کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet