هدر موبایل
1389/07/03 10:27:00
سرویس سیاسی
اسماعیلی با استقبال از پیشنهاد رئیس جمهور در سازمان ملل:

همواره طرح مواردی که عزت ایران را زیاد کند،مثبت است

**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن سخنان محمود احمدی نژاد در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل، اعلام کرد: همواره طرح مواردی که عزت اسلام و ایران را زیاد کند، مثبت است.

"ولی اسماعیلی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور در اجلاس سازمان ملل که خواستار نامگذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان" شده اند، افزود: واقعیت این است، سازمان مللی که چندین دهه از عمر آن می گذرد، تاکنون جوابگوی ملت‌ها نبوده و از زمان تشکیل این نهاد بین‌المللی تا کنون فقط 3 هفته در جهان جنگ وجود نداشته، در حالی که این سازمان برای جلوگیری از جنگ تشکیل شده است.

نماینده گرمی با اظهار اینکه سازمان ملل و شورای امنیت تحت امر آن تا کنون نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند، خاطرنشان کرد: براین اساس ضرورت دارد یک تغییر ساختاری در این سازمان بین المللی به وجود آید تا ما بتوانیم با الهام از دین اسلام یک سازوکار جدیدی را برای آن تعریف کنیم.

اسماعیلی با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور مبنی بر نامگذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان"، خاطرنشان ساخت: مطالبی که آقای احمدی نژاد در این اجلاس مطرح کردند خواسته به حق مردم از ایشان بود تا خواسته های آنان را به گوش جهانیان برساند.

نماینده گرمی  در عین حال، تصریح کرد: با توجه به شناختی  که از جهانیان داریم بعید می‌دانم، آنها به پیشنهاد رئیس جمهور مبنی بر نامگذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان" پاسخ مثبت دهند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به تلاش‌ برخی کشورهای غربی برای تخریب چهره جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: بیان مواضع صلح طلبانه جمهوری اسلامی در این مجامع از سوی رئیس جمهور، خیلی می تواند برای افزایش عزت اسلام و ایران موثرباشد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سه شنبه شب، طی سخنانی در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل با بیان اینکه هزاره سوم باید هزاره تلاش برای برپایی نظمی جدید و مدیریتی پاک و صالح در جهان و در مراکز اصلی قدرت آن باشد، پیشنهاد کرد که دهه آینده، "دهه مدیریت مشترک جهان" نامگذاری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet