هدر موبایل
1389/07/03 10:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطهری:

اظهارات احمدی‌نژاد در نیویورک متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی بود

**نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص نطق رئیس جمهور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: اظهارات آقای احمدی‌نژاد در مجموع خوب، با صلابت و متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی بود.

علی مطهری عضو فراکسیون اصولگرایان اصولگرایان و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس،در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از نطق رئیس جمهور در نشست عمومی سازمان ملل چیست، اظهار داشت: نطق بسیار خوبی بود و احمدی‌نژاد به مسائل اصلی دنیا پرداختند و دیدگاه انقلاب اسلامی درباره این مسائل را بیان کردند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور تجلیل خوبی در خصوص حادثه 11 سپتامبر و عاملان این حادثه و سوء استفاده‌هایی که از آن شده است، ارائه کرد به دیگر مباحث مطرح شده در نطق رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: آقای احمدی‌نژاد درباره مسئله فلسطین تحلیل و پیشنهاد خوبی داشتند.

مطهری با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد درباره مسئله انرژی هسته‌ای موضع مناسبی گرفت، خاطر نشان کرد: پیشنهاد نامگذاری سال 2011 به سال « خلع سلاح اتمی و انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس» پیشنهاد خوبی بود و می‌تواند آثار عملی داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به واکنش احمدی‌نژاد به هتک حرمت قران اشاره کرد و گفت: ایشان اشاره خوبی به قرآن سوزی داشتند.

وی اضافه کرد: مسئله ضرورت تغییر ساختار ناعادلانه سازمان ملل و پیشنهاد نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل برای اصلاح این ساختار را مطرح کردند که مسئله اصلی مدیریت جهان امروز است و طرح آن قابل تقدیر است.

مطهری یادآور شد: رئیس جمهور بیانیه تهران و موضع ایران درباره گفت‌وگو در خصوص انرژی هسته‌ای را خوب تبیین کردند. در مجموع نطق ایشان یک نطق مستدل و منطقی و عزتمندانه بود و اثری از انفعالی و ذلت در آن نبود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اظهارنظر و سخنرانی رئیس جمهور در مصاحبه‌ها و اجلاس‌های مختلف، گفت: اظهارات آقای احمدی‌نژاد در مجموع خوب و با صلابت و متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی بود.

مطهری با بیان اینکه نقاط ضعفی هم در کنار مواضع خوب احمدی‌نژاد دیده می‌شد، ادامه داد: به طور مثال، ایشان در مصاحبه با چارلی رز گفت «من با هر نوع کشتن مخالفم و این نظر شخصی من است» به احتمال قوی ایشان سهوا این جمله را گفته‌اند و الا این حرف لوازم خطرناکی دارد و حکم قصاص در اسلام را زیر سؤال می‌برد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: جبهه ملی در سال‌ها اول انقلاب حکم قصاص را بر ضد حقوق بشر معرفی کرد و امام فرمودند که جبهه ملی محکوم به ارتداد است. نقطه ضعف دیگر در این مصاحبه‌ها اعلام آمادگی برای مذاکره با آمریکا بود. در همان مصاحبه‌های احمدی‌نژاد گفتند.«ما حاضریم صحبت کنیم ولی متاسفانه دولت‌های آمریکا از فرصت‌ها خوب استفاده نمی کنند» در حالی که پیشنهاد مذاکره با آمریکا در شرایطی که آمریکا تحریم‌های اقتصادی را افزایش داده است به صلاح نیست و به معنی اثرگذاری تحریم‌ها تلقی می‌شود همان طور که شده است.

وی افزود: رهبر انقلاب نیز اخیرا فرمودند که ما اهل مذاکره هستیم اما نه با آمریکا.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: نقطه ضعف دیگر این بود که ایشان در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل، آنجا که به آینده روشن بشر اشاره کردند فرمودند این آینده روشن «با ظهور موعود به همراه حضرت عیسی مسیح علیه السلام محقق خواهد شد» در حالی که باید می‌گفتند «با ظهور موعود اسلام که حضرت عیسی نیز همراه ایشان است» گرچه در همین اجلاس، پیشنهاد نام‌گذاری دهه دوم هزاره سوم به «مدیریت مشترک جهان» از سوی سازمان ملل را دادند که پیشنهاد خوبی بود و در صورت عملی شدن می‌تواند زمینه از بین رفتن حق و تو و سایر تبعیضاتی را که در مدیریت جهان وجود دارد ایجاد نماید.

علی مطهری ادامه داد: در مجموع نطق‌ها و مصاحبه‌های ایشان خوب بود و زحمات رئیس جمهور محترم قابل تقدیر فراوان است و اصل این تفکر ایشان که باید از فرصت مجامع جهانی نهایت استفاده را برای ابلاغ پیام انقلاب اسلامی برد، به رغم برخی مخالفت‌ها، تفکر درست و قابل تحسینی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet